ПЕТГ — матеріал для термоформування

30.01.2020
Корисна інформація Листові пластики
Прочитали: 4265
ПЕТГ — матеріал для термоформування

На сучасному ринку представлена ​​велика кількість різноманітних полімерних матеріалів. Властивості деяких із них є досить схожими, тому подекуди складно розібратися, яке саме рішення оптимально підійде для конкретного завдання. Розглянемо особливості PETG. Цей популярний пластик успішно використовується в промисловості, дизайні і рекламі.

Що таке PETG?

PETG — це назва для поліетилентерефталату, модифікованого гліколем. Поліетилентерефталатгліколь — це термопластичний матеріал, який проявляє значну хімічну стійкість, довговічність і гарну придатність до формування.

У чому різниця між PET і PETG?

Хоча ці полімери виглядають однаково, вони відрізняються. PETG має стабільніші термічні характеристики, не кристалізується при нагріванні, що забезпечує виробам міцність у складних умовах експлуатації на відміну від виробів із аморфного PET.

Важлива відмінність — це максимальна глибина витягування під час термоформування виробу. Для виробів із PETG вона перевищує 10 см.

Друга істотна відмінність — це контроль температури під час термоформування. Перегрів для PETG є менш критичним.

PETG також є менш крихким і більш пластичним, у порівнянні з PET.

PETG: властивості

Ряд властивостей дозволяє поставити PETG між полікарбонатними і акриловими листами. При цьому він міцніше ніж акрил, тому часто краще підходить для ударостійкого скління і захисту екранів.

Інші важливі характеристики PETG:

  • PETG легко обробляється, що робить його зручним рішенням як для практиків, так і для тих, хто надає послуги з виробництва різноманітних продуктів.
  • Придатність до цифрового друку дозволяє успішно використовувати цей матеріал для виготовлення дисплеїв і вивісок.
  • PETG є безпечним для харчових продуктів, і зазвичай використовується для виготовлення тари для рослинного масла і контейнерів для зберігання продуктів харчування. Як і багато інших термопластів, PETG повністю придатний для вторинної переробки.
  • Завдяки низьким температурам розм'якшення, PETG легко піддається вакуумному і термоформуванню і може витримувати величезний тиск без утворення тріщин.
  • Хімічна стійкість і жорстка структура дозволяють полімеру витримувати жорсткі процеси стерилізації, що робить його ідеальним матеріалом для використання в медичних цілях, а також для пакування фармацевтичних та медичних виробів.
  • Крім того, PETG добре підходить для таких технологій обробки як лазерне різання, висікання і гнуття.
  • Прозорість PETG практично не поступається акрилу і скла. У комплексі зі стійкістю до високих і низьких температур.
  • Хоча PETG природно прозорий, він легко фарбується.

 

PETG: ідеальний матеріал для термоформування

Низька температура розм'якшення РETG — одна з найважливіших переваг термопласту. Існують різні методи термоформування, які можна застосовувати до листу полімеру, щоб надати йому бажану форму в гарячому стані: використовуючи механічну силу, стиснене повітря або вакуум. Форми можуть бути виготовлені з гіпсу, сталі, алюмінію або інших матеріалів, таких як дерево або епоксидна смола.

Для термоформування РETG, на відміну від полікарбонату, не потрібна попередня сушка, що забезпечує значну економію часу і енергії.

 

 

Необхідна для термоформування РETG температура — від 120°С до 160°С. Високі температури можуть знизити ударостійкість. Більш низькі температури термоформування означають, що вінілові ламінати не ушкоджуються під час процесу.

Для успішного термоформування термоформувальний верстат повинен генерувати і підтримувати достатню кількість вакуумного тиску протягом усього циклу термоформування. Друга важлива умова роботи — рівномірний нагрів. Оптимальне обладнання — поворотні і човникові конструкції з автоматичним або напівавтоматичним управлінням і інфрачервоними нагрівальними елементами.

Для тонких листів досить одностороннього нагріву. Якщо використовуються товсті листи або необхідно прискорити виробничий процес, слід нагрівати обидві сторони листа.

 

 

Отже, прекрасна придатність до різних видів термоформування в комплексі з чудовими фізичними властивостями робить РETG надзвичайно популярним для споживчих і комерційних застосувань. Матеріал дозволяє випускати величезний спектр готових виробів, які відрізняються міцністю і безпекою.

Компанія АВЕРС пропонує українським користувачам різноманітні листові пластики. Менеджери з радістю допоможуть вирішити будь-яке завдання і підібрати оптимальний за характеристиками матеріал, а також підкажуть як правильно застосовувати формування пластику і що можна зробити з його допомогою в кожному конкретному випадку. Звертайтеся у чат або за телефонами.

Товари зі статті
Прозорий OCTOPLAN ПЕТ-Г  листовий, 0,5 мм
лист
-
+
231,23 ₴/м2
Сума: 592,53 ₴
Прозорий OCTOPLAN ПЕТ-Г  листовий, 1 мм
лист
-
+
419,56 ₴/м2
Сума: 1 075,12 ₴
Hit
Прозорий OCTOPLAN ПЕТ листовий, 0,5 мм
лист
-
+
183,61 ₴/м2
Сума: 470,50 ₴
Hit
Прозорий OCTOPLAN ПЕТ листовий, 0,7 мм
лист
-
+
241,53 ₴/м2
Сума: 618,92 ₴
Прозорий OCTOPLAN ПЕТ листовий, 1,5 мм
лист
-
+
506,22 ₴/м2
Сума: 1 297,19 ₴
Прозорий OCTOPLAN ПЕТ листовий, 1 мм
лист
-
+
334,62 ₴/м2
Сума: 857,46 ₴
Sale
Hit
Прозорий OCTOPLAN ПЭТ рулонний, 110 мікрон
рулон
-
+
92,55 ₴/м2
86,07 ₴/м2
Сума: 2 360,04 ₴