Поліпропілен і його надзвичайні властивості

23.08.2019
Корисна інформація Листові пластики
Прочитали: 22451
Поліпропілен і його надзвичайні властивості

Поліпропілен (РР) — це лінійний вуглеводневий полімер. Один із найбільш універсальних полімерів, що зустрічаються на ринку, вперше з'явився ще в 1950-ті роки. Його продажі ростуть стрімкими темпами: у багатьох європейських країнах це найбільш продаваний різновид пластиків. Розглянемо, у чому полягає суперсила матеріалу, і чому він є настільки популярним.

Трохи про виробництво

Виробництво поліпропілену відбувається за допомогою суспензійного, розчинного або газофазного процесу, в якому пропіленовий мономер піддається впливу тепла і тиску в присутності каталітичної системи. Полімеризація досягається при відносно низьких температурах і тиску. Отриманий продукт легко забарвлюється. Відмінності в каталізаторі і умовах виробництва можуть бути використані для зміни властивостей пластику.

Властивості поліпропілену

ПП не створює проблем з розтріскуванням під напругою і забезпечує чудову електричну і хімічну стійкість при високих температурах. Хоча властивості поліпропілену схожі на властивості поліетилену, існують певні відмінності. Серед них нижча щільність, вища температура розм'якшення (поліпропілен НЕ плавиться при температурі нижче 160°C; температура плавлення поліетилену — близько 100°C) і більша жорсткість і твердість.

Основні переваги поліпропілену

Важлива перевага полімеру — висока температура плавлення. Також це один із найбільш легких матеріалів серед жорстких полімерів (0,92 КГ / см3). Серед інших переваг:

 • жорсткість;
 • хімічна стійкість;
 • термостійкість;
 • гарний опір втомі;
 • стійкість до стирання, численних вигинів, забруднення;
 • легке очищення

Виробництво поліпропілену

Поліпропілен є відносно простим матеріалом для лиття під тиском, незважаючи на його кристалічну природу. Звичайна температура плавлення — 200-250 ° С, хоча на короткий час може застосовуватися температура до 300°С. Розплав відрізняється низькою в'язкістю і доброю плинністю, тому матеріал часто обирають для створення форм великої площі. Усадка при формуванні зазвичай становить близько 1%. Також вироби з ПП можуть виготовлятися шляхом екструзії.

Обробка поліпропілену

Крім того, матеріал прекрасно піддається механічній обробці (різанню, свердлінню, висіканню) і придатний для трафаретного, офсетного та широкоформатного УФ-друку.

Застосування поліпропілену

Чудові характеристики обумовлюють величезне розмаїття сфер застосування матеріалу:

 • жорстка упаковка (пластикові футляри для компакт-дисків, тара, кришки для пляшок, пляшки та контейнери для побутової хімії і харчових продуктів);
 • автомобільна промисловість (бампери, облицювання, зовнішнє оздоблення автомобілів);
 • товари народного споживання (меблі, побутова техніка, іграшки, чохли тощо);
 • канцелярське приладдя та сувенірна продукція (календарі, візитівки, бирки, обкладинки, цінники);
 • промисловий сектор, виготовлення технічних і електротехнічних виробів.

 

Отже, поліпропілен — це прекрасний матеріал, інертний до будь-яких речовин і стійкий до ударів, високих температур і інших негативних чинників. Придатність до друку, формування і механічної обробки робить його чудовим рішенням для створення величезного спектру різних виробів.

Компанія АВЕРС пропонує першокласний поліпропілен різної товщини. За консультацією звертайтеся до менеджерів в чат або за телефонами.