Принципи роботи з двосторонніми клейкими стрічками

12.03.2019
Новинки Інструменти, клей, скотчі
Прочитали: 6802
Принципи роботи з двосторонніми клейкими стрічками

Двосторонні клейкі стрічки давно використовуються не лише у побуті, а й у рекламній галузі, дизайні інтер'єрів, автомобільній промисловості  та інших сферах, де потрібно швидко закріпити різноманітні конструкції. Двосторонній скотч витісняє традиційні механічні види кріплення, оскільки легко наноситься та не потребує спеціальної підготовки поверхонь, яка може  пошкодити  їх цілісність, зокрема свердління, зачистки тощо. Водночас робота з такими стрічками має певні нюанси, які обов'язково слід враховувати.

Різновиди двосторонніх стрічок

Щоб правильно приклеїти двосторонній скотч, потрібно розуміти специфіку кожного різновиду. Стрічки відрізняються складом клейкого шару, матеріалом основи, товщиною. Зазвичай, чим масивніше предмети для склеювання, тим міцніше повинна бути основа скотча. Вона буває:

 • акрилова;
 • спінена;
 • тканинна;
 • плівкова;
 • паперова.

2 основних види клеїв:

 • акриловий;
 • каучуковий.

Також існують специфічні різновиди двосторонніх клейких стрічок. Наприклад, DUO GRIP. Вони мають на поверхні надійні пластикові елементи у формі грибків. Такі стрічки дуже міцно, ніби в замок, з'єднують між собою пластикові, металеві, скляні, дерев'яні вироби або деталі. Їх важлива перевага - багаторазове (до 1000 циклів) з'єднання і роз'єднання без втрати утримувальної здатності.

Як вибирати клейку стрічку

На вибір придатної для конкретного випадку стрічки впливатимуть такі параметри:

 • час, протягом деталі мають бути конструкції з’єднаними
 • властивості матеріалів, що склеюються. Дзеркало, мінеральне скло, різноманітні метали мають високу поверхневу енергію, акрил - помірну, гума, поліетилен, тефлон - низьку. Чим вище поверхнева енергія матеріалу, тим нижчі показники адгезії клейової маси необхідні для отримання міцного з'єднання.
 • наскільки гладенькою є поверхня. Якщо поверхня має нерівності, то можна використовувати лише скотч з еластичною основою.
 • умови середовища, де клейка стрічка буде використовуватися: температура, вплив агресивних хімічних сполук тощо.
 • спосіб нанесення стрічки (автоматичний, вручну).

Двосторонній скотч: як користуватися і правильно наносити

Перед нанесенням скотчу слід підготувати поверхні, що склеюються. З них заздалегідь видаляються масла, пил, жирні плями та інші забруднення, здатні перешкоджати адгезії. Для фінальної обробки рекомендується використовувати ізопропіловий спирт. Якщо поверхні покриті фарбою або захисним шаром, радимо переконатися в тому, що покриття стабілізовані, повністю висохли і не відшаровуються.

Склеювання має проводитися у сухій, чистій та не запиленій робочій зоні. Щоб успішно нанести стрічку, слід дотримуватися таких правил:

 • температура в робочій зоні має підтримуватися в межах від +15 до + 30°C. Треба простежити, щоб склеювані сторони мали приблизно однакову температуру. Чим нижче температура, тим більше часу знадобиться для досягнення максимальної ​​адгезії клейового шару;
 • натискати під час нанесення потрібно на усю площу поверхні. Радимо переконатися, що скотч повністю стикається з обома склеюваними деталями. Щоб правильно розподілити тиск, варто скористатися спеціальним гумовим валиком або притискним роликом;
 • вкрай бажано дати виробам від 24 до 72 годин для остаточного закріплення. Тривала витримка є важливою для стрічок із клеєм на акриловій основі, який активується тиском. Вироби, скріплені двосторонніми клейкими стрічками з каучуковим клеєм, готові до експлуатації відразу після наклеювання.

Компанія АВЕРС пропонує чималий вибір різновидів двостороннього скотча НРХ і Oracal (Orafol). Кожна позиція каталогу має рекомендації щодо використання. Якщо важко визначитися, наші співробітники проконсультують і забезпечать інструкцією, як використовувати і видаляти кріпильні матеріали.

Товари зі статті
Стрічка двостороння Orabond 1362 на тканинній основі
рулон
-
+
310,75 ₴/м2
Сума: 233,06 ₴