Профілі для стелажних конструкцій

02.11.2020
Корисна інформація Алюмінієві композитні панелі
Прочитали: 2825
Профілі для стелажних конструкцій

Конструктори, що працюють у галузі стелажних систем зберігання, виставкових стендів, різноманітних рекламних виробів часто стикаються з труднощами правильного вибору матеріалу. Зростають вимоги до меншої ваги, корозійної стійкості, міцності та надійності. Очевидним вибором у багатьох випадках є алюмінієві профілі різної конфігурації, що забезпечують оптимальну гнучкість, пластичність, довговічність. Унікальні властивості алюмінію роблять його прекрасним рішенням і для застосування в побуті.

Переваги алюмінієвих профілів

Металеві каркаси для різноманітних стелажів і подібних конструкцій використовуються в багатьох галузях промисловості. Найчастіше виробничники обирають традиційні зварні варіанти зі сталі, проте алюмінієві рами пропонують надзвичайну універсальність, малу вагу і конструктивну міцність. Серед інших переваг:

 

 • Простота складання. Сталь може бути дешевше алюмінію, але робота з нею є досить трудомісткою. Для створення конструкції потрібна бригада, щоб встановити важкі деталі на місце, і професійний зварювальник з відповідним обладнанням. Конструкції з алюмінієвих профілів може зібрати один співробітник, використовуючи тільки ручні інструменти.
 • Адаптивність до змін. При проектуванні зварної конструкції необхідно заздалегідь точно визначити кожен розмірний і монтажний болт. Після того, як конструкції міцно зварені разом і отвори просвердлені, важко виправити помилки. А якщо в майбутньому обладнання або процеси зміняться, зварна конструкція може не адаптуватися. Профільні системи дають можливість роз'єднати деталі, а потім знову зібрати за необхідності. Кріплення можна перемістити, щоб внести зміни у монтаж.
 • Керування пошкодженнями. Якщо частина сталевої конструкції пошкоджується під час виробництва, ремонт може потребувати вирізання пошкодженої деталі і повторного приварювання нової — це складний і трудомісткий процес. Заміна алюмінієвого каркаса проводиться досить просто.
 • Перед використанням сталеві поверхні необхідно очистити і пофарбувати, оскільки сталь є вразливою для іржі. Алюмінієві екструзійні деталі анодовані і не вимагають фарбування або покриття, і довше можуть служити у вологому середовищі. Анодоване покриття також підвищує загальну естетичність рішення.
 • Екологічність і економічність. Весь виробничий лом може бути відновлений і перероблений без погіршення якості.

 

Застосування профілів

У асортименті представлені анодовані алюмінієві профілі в перерізі куточків, прямокутної труби і квадратної труби. Для їх виготовлення використовується сплав АД-31, або ЕN AW 6060. Довжина стандартної ламелі — 5,8 м.

Спектр застосування комплексних рішень є дуже різноманітним. Їх використовують для виготовлення:

 • стелажів;
 • каркасів;
 • зовнішніх рекламних конструкцій;
 • виставкових стендів;
 • торгових і офісних меблів.

Міцність з'єднання горизонтальних профілів і вертикальних стойок визначається міцністю обраних кріпильних елементів (саморізів і гвинтів) на зріз, а максимальне навантаження на полицю — різновидом і кількістю горизонтальних профілів, на які опирається полка.

Дві системи профілів можуть створювати ідентичні конструкції, але система з профілів 19 і 21 є більш універсальною. У такому випадку горизонтальні профілі можуть кріпитися з чотирьох сторін на одному рівні, а система кріплення для чотирибічного встановлення горизонтальних профілів вимагає зміщення 2-х горизонтальних профілів по вертикалі, що не завжди є прийнятним з точки зору дизайну.

Для того щоб ніжки стелажів не псували підлогу під навантаженням, у профілі вставляються пластикові вставки, які усувають точковий контакт, забезпечуючи розподіл навантаження по всій площі вставок і зменшуючи тиск на підлогу.

Збирання конструкцій

Збирання багатоярусних, каскадних, каркасних і стелажних конструкцій різного виду не представляє ніякої складності і виконується за допомогою дрилі, викрутки або шуруповерта. Отвори, через які заводяться саморізи, повинні розташовуватися у нижній частині профілю або з бічної тильної сторони, де їх не буде видно.

Встановлення полиць на профілі може виконуватися різними технологіями: прикручуванням шурупами до профілів, гайково-гвинтовим кріпленням, приклеюванням або просто лежати на алюмінієвих профілях.

Рис.1. Спосіб з'єднання монтажних профілів (вигляд зверху)

Кріплення профілів 19 і 21 за допомогою пластикових вставок складається з наступних операцій:

 • Розмітка отворів на профілях
 • Свердління отворів і прорізання різьблення для гвинтів у вертикальному профілі, свердління отворів у горизонтальному профілі.
 • Укручування розпірних гвинтів в пластикові вставки.
 • Прикручування пластикових вставок до вертикального профілю двома гвинтами.
 • Встановлення горизонтального профілю.
 • Укручування розпірного гвинта для фіксації профілю.
 • Встановлення пластикових заглушок і кришок у торцевій частині вертикального профілю.

Рис.2. Способи кріплення: а) профілі № 19 і 20 за допомогою пластикових вставок; б) профілі №21 за допомогою шурупів-саморізів.

Кріплення профілів №20 складається з наступних операцій:

 • Розмітка отворів в вертикальному профілі.
 • Свердління наскрізних отворів
 • Позиціонування і укручування гвинтів-саморізів у напівкільцеві прогони горизонтального профілю.
 • Встановлення пластикових заглушок і кришок у торцевій частині вертикального профілю.

 

Отже, алюмінієві профілі — це чудовий варіант для створення найрізноманітніших конструкцій, які використовуються в різних галузях і побуті. Більш детальну інформацію про асортимент можна отримати у менеджерів AVERS. Звертайтеся у чат або за телефонами!

Товари зі статті
Sale
Профіль алюмінієвий анод П-подібний 3 мм ламель 5,8 м
шт
-
+
45,71 ₴/м
38,85 ₴/м
Сума: 225,33 ₴
Sale
Профіль алюмінієвий анод П-подібний 4 мм ламель 5,8 м
шт
-
+
62,16 ₴/м
52,84 ₴/м
Сума: 306,47 ₴
Профіль алюмінієвий анод П-подібний 6 мм ламель 5,8 м
шт
-
+
Профіль алюмінієвий анод П-подібний 8 мм ламель 5,8 м
шт
-
+
Профіль алюмінієвий П-подібний 8 мм ламель 5,8 м
шт
-
+
44,51 ₴/м
Сума: 258,16 ₴
Sale
Профіль алюмінієвий анод Н-подібний 2 мм ламель 6 м
шт
-
+
106,27 ₴/м
104,14 ₴/м
Сума: 624,84 ₴
Профіль алюмінієвий анод Н-подібний 3 мм ламель 5,8 м
шт
-
+
Профіль алюмінієвий анод F-подібний 4 мм ламель 5,8 м
шт
-
+
Профіль алюмінієвий F-подібний 4 мм ламель 5,8 м
шт
-
+
77,79 ₴/м
Сума: 451,18 ₴
Профіль алюмінієвий анод кутовий 3 мм ламель 5,8 м
шт
-
+
102,66 ₴/м
Сума: 595,43 ₴
Sale
Профіль алюмінієвий анод торцевий закритий 3 мм ламель 5,8 м
шт
-
+
57,34 ₴/м
48,74 ₴/м
Сума: 282,69 ₴
Sale
Профіль алюмінієвий анод T-подібний грибок ламель 5,8 м
шт
-
+
40,10 ₴/м
34,09 ₴/м
Сума: 197,72 ₴