Прозорий і білий поліпропілен. Особливості роботи з матеріалом

29.10.2019
Корисна інформація Листові пластики
Прочитали: 3243
Прозорий і білий поліпропілен. Особливості роботи з матеріалом

Поліпропілен (ПП) є одним із найпопулярніших термопластів у світі, попит на нього зростає в геометричній прогресії. Він дуже активно застосовується в побуті і багатьох промислових галузях, зокрема у виготовленні пластикової упаковки і пластмасових деталей для машин та обладнання. Цей універсальний полімер користується популярністю завдяки дуже гнучким властивостям, меншій щільності і здатності адаптуватися до різних технологій виготовлення. Іноді його називають «сталлю» пластмасової промисловості, оскільки його можна застосовувати і обробляти різними способами.

Особливості поліпропілену і його застосування

Чудова втомна міцність і еластичність забезпечує поліпропілену прекрасну репутацію щодо міцності і довговічності. Завдяки ряду цьому і ряду інших переваг, ПП є вельми популярним у певних сегментах:

  • приємна на дотик поверхня робить ПП ідеальним для виготовлення пластикових меблів і додатків, де потрібний низький коефіцієнт тертя (зубчасті передачі в різних механізмах);
  • за привабливий зовнішній вигляд поліпропілен люблять виробники деталей інтер'єру;
  • стійкість до хімічної корозії є актуальної для пакування побутової хімії і деяких лікарських засобів;
  • прекрасні ізоляційні властивості гарантують безпеку при використанні в пластикових корпусах електротехнічних товарів і кабелях;
  • водонепроникні властивості роблять ПП надзвичайно ефективним для морського сектора;
  • медичний світ цінує водонепроникні властивості поліпропілену, а також його гнучку міцність, стійкість до цвілі, бактерій і хімічної корозії. Він чудово витримує стерилізацію паром;
  • нетоксичні сорти поліпропілени є безпечними при використанні в харчовій промисловості, зокрема для виготовлення одноразового посуду.

Також поліпропілен активно використовується в автомобільному виробництві, в корпусах батарей, піддонах і власниках для напоїв, інструментальних панелях.

Робота з поліпропіленом

Поліпропілен добре адаптується до процесу лиття під тиском при температурі 180—300°C, тому його можна використовувати для виготовлення неймовірно тонких шарів пластика. Це є особливо актуальним при виготовленні флаконів, які будуть сильно згинатися і жорстко експлуатуватися, але не повинні ламатися. Матеріал може витримувати навіть скручування до 360 градусів зламу.

Також матеріал чудово піддається формуванню роздувом і термоформуванню (температура матеріалу при формуванні 190—220°C), якщо йдеться про виробництво видувної тари

Обробка поверхні

Низька поверхнева енергія може створити певні проблеми при приклеюванні частин або фарбуванні. Ось деякі технологічні прийоми, які можуть допомогти:

  • обробка коронним розрядом, полум'ям, праймерами і модифікаторами поверхні;
  • високочастотне плазмове очищення;

Хороший результат при фарбуванні ПП демонструють фарби на основі поліуретану та акрилу. Також ПП придатний до різних видів друку: офсетного, флексографського, високого, трафаретного, термоперенесення і гарячого припресування.

Для металізації найкраще використовувати вакуумне магнетронне розпилення, з попереднім ВЧ-плазмовим очищенням. Також можна застосовувати гаряче тиснення фольгою

Компанія АВЕРС пропонує широкий асортимент листових пластиків для побутового, промислового та рекламного застосування, зокрема ПЕТ, ПВХ, поліпропілен, полікарбонат тощо. Клієнти завжди можуть розраховувати на професійну технологічну підтримку.