Розсувний фасад із полікарбонату: гарно і функціонально

26.11.2019
Кейси Листові пластики
Прочитали: 2139
Розсувний фасад із полікарбонату: гарно і функціонально

Полікарбонат давно здобув заслужену популярність як матеріал для виготовлення теплиць і зупинок громадського транспорту. Архітектори та дизайнери також поважають цей матеріал за ряд переваг порівняно зі звичайним склом: міцність, легка вага, захист від сонячних променів і надзвичайно стильний сучасний зовнішній вигляд. Чудовий приклад - будинок від японської студії Tato Architects, відзначений журналом Dezeen.

Особливості проекту

Роботу над проектом очолив відомий японський архітектор Йо Шімада. Будинок розташовується в новому житловому районі міста Нантан. Багато прилеглих будинків мають спеціальні тераси, створені зі застосуванням полікарбонатних панелей для захисту від холоду і вологи, властивої для клімата цього регіону. Дизайнери доклали усіх зусиль, щоб зберегти цей тренд, тому особливістю проекту став розсувний фасад, виконаний із полікарбонатних панелей.

Розсувна стіна - універсальне рішення

Приміщення, огороджені полікарбонатом, в сусідніх будинках найчастіше використовуються як місця для зберігання або сушіння білизни. Йо Шімада натомість створив функціональний простір, який можна використовувати протягом усього року.

Огорожею для літньої тераси служить величезна розсувна стіна. У закритому вигляді полікарбонат дозволяє фільтрувати світло всередині будинку і захистити жителів від сторонніх очей. Відкриті двері стирають межу між внутрішнім і зовнішнім простором, перетворюючи внутрішнє приміщення у відкритий двір із садом, а також поєднуючи веранду на верхньому поверсі і розташовану під дахом спальню. До неї по одній стороні тераси ведуть металеві сходи.

Також у інтер'єрі будинку присутні і інші напіввідкриті простори, що поєднують внутрішні приміщення та навколишнє середовище.

Переваги полікарбонату

Отже, полікарбонат є прекрасним матеріалом для будівництва і дизайну. Можна виділити п'ять головних переваг, які найбільше цінують архітектори:

  1. Легке гнуття. Термопластичному матеріалу можна надати будь-яку форму, а також зігнути безпосередньо на місці монтажу.
  2. Стійкість до ударів. Це надзвичайно корисно, коли йдеться про транспортування, обробку та встановлення будь-якого проекту. Коли будівля знаходиться в експлуатації, полікарбонат забезпечує набагато більшу стійкість до граду, падаючих гілок та інших неприємностей, ніж скло або інші пластики. Опір ударам і руйнуванням зменшують потенційні коштовні витрати на ремонт і обслуговування.
  3. Легка вага. Зменшене навантаження від елементів облицювання або покрівлі може призвести до зменшення конструктивних елементів і фундаментів й до зниження витрат. Не менш важливою є можливість ручної обробки більш легкого матеріалу. Транспортування, підйом і маневрування на місці - все це стає простіше і потенційно безпечніше, оскільки матеріал не є крихким.
  1. Добра ізоляція. Теплоізоляційні властивості полікарбонату допомагають пояснити, чому він стає дедалі популярнішим вибором для облицювання та покрівлі. Багатошарові полікарбонатні листи забезпечують додаткові повітряні кишені навколо будівлі, покращуючи його теплові характеристики. Полікарбонат також добре поглинає шуми. Ось чому плоскі полікарбонатні листи, прозорі або кольорові, часто застосовуються для створення акустичних бар'єрів на дорогах, будівництвах або залізничних коліях, а також в офісах і магазинах.
  2. Гарне світлопропускання. Полікарбонат пропускає приблизно стільки ж світла, скільки скло. Крім заощадження електроенергії і нижчих витрат на опалення, природне світло також позитивно впливає на самопочуття людей у приміщенні, знижує рівень стресу, покращує сон, що призводить до підвищення продуктивності і скорочення кількості хвороб. Також на ринку представлені напівпрозорі і кольорові листи. Найчастіше полікарбонат має захист від УФ-променів (одно- або двосторонній), що подовжує термін його служби. Останні розробки також включають спеціальні покриття і відтінки, які відбивають інфрачервоне випромінювання, зменшуючи вплив сонячного променів, і водночас пропускаючи природне світло. Матова поверхня може бути використана для зменшення відблисків і розсіювання світла.

Отже, застосування полікарбонату для облицювання, скління і виготовлення стельових світильників у житлових і офісних будівлях дає можливість дизайнерам оптимізувати природне освітлення, знизити капітальні та експлуатаційні витрати. До цього варто додати майже нескінченний вибір кольорів і придатність до різноманітного формування для реалізації найсміливіших дизайнерських ідей.

Компанія АВЕРС пропонує українським архітекторам широкий вибір різновидів полікарбонату. Професійний персонал завжди допоможе знайти оптимальне рішення і проконсультує з технологічних питань. Звертайтеся в чат або за телефонами.

Товари зі статті
Sale
Білий KOMABRITE ПВХ спінений, 10 мм
лист
-
+
8 463,95 ₴/м2
1 272,47 ₴/м2
Сума: 7 956,12 ₴
Білий OCTOPLAN ПВХ спінений, 4 мм
лист
-
+
389,43 ₴/м2
Сума: 1 449,07 ₴
Sale
Білий OCTOPLAN ПВХ спінений, 8 мм
лист
-
+
2 870,57 ₴/м2
671,16 ₴/м2
Сума: 2 497,39 ₴
Білий OCTOPLAN ПВХ спінений, 3 мм
лист
-
+
292,59 ₴/м2
Сума: 1 088,73 ₴
Білий OCTOPLAN ПВХ спінений, 10 мм
лист
-
+
925,58 ₴/м2
Сума: 3 444,08 ₴
Білий OCTOPLAN ПВХ спінений, 2 мм
лист
-
+
204,40 ₴/м2
Сума: 1 278,01 ₴