Світлоповертальні плівки. Типи, класифікація, сфери застосування

29.03.2019
Корисна інформація Самоклеючі плівки
Прочитали: 2999
Світлоповертальні плівки. Типи, класифікація, сфери застосування

Світлоповертальні плівки активно застосовуються в багатьох сферах, зокрема рекламній. Це популярний матеріал для зовнішнього використання в місцях з поганою видимістю і слабким освітленням, вхідних груп, декорування рекламних елементів.

Класифікація плівок

Світлоповертальні плівки поділяються на категорії відповідно до сфери застосування. Кожний різновид має свої вимоги до технічних характеристик і фізичних властивостей матеріалу: інженерна світлоповертальна плівка, призначена для виготовлення дорожніх знаків, буде суттєво відрізнятися від свого комерційного аналога.

Технологія світлоповертання:

   • відображення і фокусування направленого світлового променю реалізується за рахунок 

мікросклокульок

 

   • Характеризується широким кутом відбиття, водночас показник світлоповертання є нижчим, ніж у мікропризми. Використовується на дорогах загального призначення.
   • відображення і фокусування направленого світлового променю реалізується за рахунок формування в одному з шарів 

призматичних 

 

форм

 

  • Характеризується вужчим кутом світлоповертання і високою інтенсивністю світіння. Найчастіше зустрічається на швидкісних автомобільних дорогах із великою кількістю смуг.

Різновиди продукції:

 • Комерційна (тип 0 згідно ДСТУ 4100:2014) — використовується найчастіше в місцях, що не відносяться до доріг загального призначення (місця для паркування; прибудинкові території; ділянки автомобільних доріг, де проводиться ремонт), або для реклами. Термін служби зовні не перевищує 5 років. Матеріал добре видно як при денному освітленні, так і в світлі фар.
 • Інженерна (тип I) — має кращі світлоповертальні властивості і застосовується на автострадах міжнародного, державного та регіонального значення. Термін служби — не менше 7 років. Використовується як склокулькова, так і мікропризматична технологія.
 • Високоінтенсивна плівка (тип II) із внутрішньою закритою системою світлоповертання, яка суттєво підвищує властивість відбивати світло в затемнених ділянках виключно при світлі фар. Призматичні форми, розташовані всередині матеріалу, забезпечують гарну видимість на великих відстанях. Найчастіше використовується мікропризматична система світлоповертання.

Додаткові можливості матеріалу:

 • флуоресцентна — яскравий і помітний матеріал, що привертає увагу, дає цілодобову видимість, добре передає колірну градацію. Найчастіше використовується для виготовлення попереджувальних дорожніх знаків.
 • антивандальна — попереджає легке видалення плівки з основи (нержавіюча сталь). Таку самоклейну плівку можна зняти тільки дрібними шматочками, оскільки вона виготовлена із крихкого матеріалу.

Сфери застосування світлоповертальних плівок

Раніше подібна плівка використовувалася переважно для виготовлення попереджувальних знаків. Зараз сфера її застосування значно розширилося. Зокрема це чудовий вибір для зовнішньої реклами, у тому числі на рухомих об’єктах (наприклад, контурне виділення на вантажних автомобілях).

Плівка може слугувати основним та додаткових декоративним елементом, що привертає увагу навіть в темний час доби. Матеріал обходиться дешевше, ніж підсвічування і використання електрики.

Особливості плівки:

 • придатна для висікання плотером, сольвентного та УФ-друку (сольвентні чорнила частково зменшують термін служби);
 • є водонепроникною, наноситься на суху;
 • є стійкою до механічного впливу та погодних факторів, УФ-променів, забруднень, вологи тощо.