Утилізація кольорового композиту

18.01.2021
Корисна інформація Застосування матеріалів Алюмінієві композитні панелі
Прочитали: 2933
Утилізація кольорового композиту

Алюмінієві композитні панелі — чудовий сучасний матеріал для будівництва, зовнішнього і внутрішнього оздоблення будівель і створення привабливих рекламних конструкцій. Він прекрасно витримує зовнішні умови експлуатації, добре гнеться і формується, представлений у широкому асортименті кольорів та фактур. Ще одна важлива перевага — придатність до вторинної переробки. Для рекламних виробів, термін життя яких не перевищує кілька років, можливість повноцінної переробки і вторинного використання матеріалів набирає дедалі більшої актуальності під час вибору матеріалу.

Перше завдання — розділити

Алюмінієвий композит ECOBOND — це своєрідний «сендвіч», який складається з двох шарів алюмінію, між якими укладено шар високотехнологічного полімеру. Така структура дозволяє у одному матеріалі з'єднати надійність і міцність металу, а також довговічність, легку вагу і просту обробку, властиву пластикам.

При експлуатації алюмінієві композитні панелі не виділяють токсичні гази або інші речовини, що забруднюють атмосферу, тому цілком можуть вважатися екологічно чистим матеріалом. Водночас, їх можна переробляти і повторно використовувати, що робить їх поновлюваним ресурсом.

Для того, щоб утилізувати АКП, насамперед потрібно відокремити шари алюмінію від полімеру. Алюміній придатний для переробки і вторинного використання без обмежень, при цьому він не втрачає своїх властивостей. У процесі переробки він дробиться на дрібні частини за допомогою ножових дробарок або іншого обладнання, а потім сортується.

На розплавлення витрачається всього лише 5% енергії, необхідної для первинного виробництва. Тому користь вторинної переробки для навколишнього середовища є очевидною.

Утилізація полімеру

Полімерний шар — найчастіше для виробництва АКП використовується поліетилен — також підлягає переробці. Існує кілька промислових способів, що дозволяють отримати сировину для повторного використання:

  • подрібнення — найбільш простий і доступний варіант;
  • хімічний вплив — дає можливість отримати максимальну кількість доступного матеріалу на виході;
  • термічна переробка;
  • високоенергетичне опромінення.

Сучасна переробка дозволяє отримати гранули, які змінюють тільки зовнішній вигляд і форму. Хімічні властивості матеріалу зберігаються. Такі гранули служать прекрасною сировиною для видувної плівки, виготовлення дротів, труб, екструдованих профілів і лиття під тиском.

Із переробленого пластику також виробляються предмети, що використовуються в побуті: поліетиленові пакети, бочки, горщики, іграшки, меблі, канцелярські товари і деталі побутової техніки, інші пластмасові вироби.

Таким чином, композитні панелі підлягають повній переробці після експлуатації виробу. Для сучасних виробників рекламних виробів це стає одним із найважливіших чинників вибору матеріалу для роботи.

Компанія AVERS — ексклюзивний представник АКП ECOBOND в Україні. Хочете дізнатися більше про властивості цього матеріалу, особливості обробки і експлуатації, а також побачити доступні в AVERS кольори композиту — телефонуйте або пишіть у чат менеджерам. Вони з радістю дадуть відповіді на всі питання!