Важливо пам'ятати – Національний меморіал пам'яті жертв 11 вересня, історія проєкту

19.08.2022
Креатив Алюмінієві композитні панелі
Час читання 5 хв
Прочитали: 1256
Важливо пам'ятати – Національний меморіал пам'яті жертв 11 вересня, історія проєкту

Національний меморіал у Пенсільванії увічнив пам'ять про пасажирів та членів екіпажу на борту сумнозвісного рейсу 93 United Airlines 11 вересня. Меморіал розташований на місці аварії літака – 4-го захопленого, але того, що не досяг своєї мети, тому що пасажири чинили опір терористам. 

Меморіал був відкритий через 10 років після дня катастрофи. Сьогодні це одне з найпопулярніших місць для відвідування, і важливий момент полягає в тому, що сюди приходять молоді люди та підлітки, які народилися після 2001 року або зайняли катастрофу в малому віці, важливо дати їм можливість відчути всю глибину національної трагедії.

Творці меморіалу ставили перед собою завдання максимально спростити інтер'єр та екстер'єр, щоб не відвертати увагу від тонких переживань чи спогадів. Автори проєкту працювали над концепцією та місією, перебуваючи у безперервному контакті з друзями та родичами загиблих.

Однією з найважливіших особливостей меморіалу є Вежа голосів. Башта висотою 93 фути є рейс 93, в ньому розміщені 40 налаштованих дзвіночків, що активуються вітром, по одному на кожного пасажира та члена екіпажу.

Що являє собою Національний меморіал з погляду архітектурної та ландшафтної конструкції. Усі будівлі – це прямі лінії та максимально прості матеріали. Камінь, метал та скло. Всі інші фарби віддані у волю навколишньої природи, що змінюється протягом року. Вхідна група музею – натуральне покриття з імітацією каменю та простий фриз над входом.

Така сама концепція зберігається і всередині. Нічого зайвого. Стеля оздоблена матеріалом, який ми ідентифікуємо як композитні металізовані панелі, плоскі демонстраційні екрани на стінах, широкі панорамні вікна.

Автори проєкту: Nelson Byrd Woltz | Landscape Architects, архітектори Пол та Мілена Мердок.