Як старий Кабельний завод перетворили на найбільший культурний центр у Гельсінкі

26.10.2022
Креатив Алюмінієві композитні панелі
Час читання 5 хв
Прочитали: 1070
Як старий Кабельний завод перетворили на найбільший культурний центр у Гельсінкі

Реконструкція промислових зон в об'єкти культурного та соціального значення – тренд, що як і раніше, зростає по всьому світу. А для України швидке та бюджетне відновлення зруйнованих споруд чи таких, що втратили актуальність – завдання номер один.

У 1991 році місто Гельсінкі придбало будівлю кабельного заводу, що закрився, щоб перетворити його в найбільший культурний центр міста – Kaapelitehdas.

Частину будівлі реконструювали та розширили, щоб побудувати Будинок танцю. Над проєктом працювали архітектори JKMM та ILO. Перед архітекторами повстало непросте завдання: втілити у зовнішній формі будівлі і легкість, і тягар танцю; додати сучасності до старого промислового району, і при цьому зберегти відсилання до історії фабрики.

Фасад будівлі, де розташований Танцювальний будинок – це синергія різних фактур та матеріалів, три стіни мають різний вигляд. Дзеркальні панелі з високим ступенем відбиття, дещо підняті над рівнем землі, межують зі стіною, поверхня якої імітує обвітрений і старий лист сталі.

Північний фасад будівлі з боку парку покритий сотнями невеликих алюмінієвих дисків для створення абстрактного ритму на тлі неба. «Танець має справу з гравітацією, легкістю та вагою людського тіла», – пояснює архітектор проєкту JKMM Гаррі Ліндберг.

«Плаваючі» металеві фасади були спроєктовані на індивідуальне замовлення з використанням технології лазерного зварювання для створення сендвіч-панелей з різною структурою поверхні», – додає він.

Завдяки різноманітності відтінків та фактур поверхні, а також можливості реалізувати майже будь-яку геометричну форму, алюмінієвий композит ECOBOND – це надзвичайно корисний матеріал для творчих проєктів, працювати з ним набагато простіше, ніж з листовою сталлю. Простота обробки та монтажу дозволяє швидко оновити будь-який будинок без необхідності переробляти його конструкційні елементи. Легка вага не дасть додаткового навантаження на конструкцію старої історичної будівлі та дозволить зберегти її справжність, надавши сучасного вигляду.

В асортименті композиту є дзеркальні панелі з високим коефіцієнтом відбиття, фактурні зі сталевою поверхнею та класичні металізовані панелі.

Усередині, для облаштування самого залу, було обрано міцні матеріали, такі як необроблена сталь та бетон, щоб продовжити концепцію колишнього заводу. До речі, Будинок танцю в Гельсінкі – це найбільший танцювальний простір у Північній Європі.