Алюмінієвий композит для виготовлення абажурів великих розмірів

30.09.2022
Застосування матеріалів Алюмінієві композитні панелі
Час читання 5 хв
Прочитали: 1546
Алюмінієвий композит для виготовлення абажурів великих розмірів

На створення цієї статті нас наштовхнули неймовірні світильники голландського дизайнера Ромі Кун (Romy Kuhne). Дівчина є засновником дизайнерської студії Romy Kühne Design, майстерня якої базується у Роттердамі.

Роттердам – сучасне і водночас автентичне європейське місто з величезною гаванню, портовими районами, суднобудівними корабельнями та старовинними мостами. Під впливом такої атмосфери сформувався стиль Ромі Кун – важкі предмети, багато металу та темних тонів, кустарна форма з'єднання металевих деталей – клепка. Синоніми всім цим образам – фундаментальність та довговічність. На них і робила ставку дизайнер на противагу сучасним екоматеріалам типу поліетилену з кукурудзи або переробленого картону, з яких не можна створити довговічні предмети.

Створення довговічних предметів інтер'єру – це дорога та кропітка робота, але це результат доведений часом. Надихнувшись неймовірними світильниками Ромі, ми подумки розібрали їх «по кісточках» і знаємо, як втілити подібні речі за допомогою алюмінієвого композиту ECOBOND, не втративши при цьому ні в естетиці, ні в якості.

Оригінальні світильники Romy Kühne Design виготовлені зі сталі або листового алюмінію і склепані старовинним способом. У діаметрі деякі зразки досягають 150 см і близько 50 см у висоту, вага такого абажура сягає 25 кг, виробництво виключно машинне. Форма – типові заводські абажури. Колірна гама – від темного графітового до синьо-чорного, поверхня шорстка.

Якщо взяти за основу ту ж ідею, але з використанням алюмінієво-композитних панелей, за умови, що світильник буде таким самим великим, вага його скоротиться мінімум у 3 рази. Вага одного квадратного метра 3-міліметрового листа композиту – 3,9 кг, вага алюмінієвого листа завтовшки 3 мм – вже 8,2 кг, сталь ще важча – близько 24 кг.

Для розкрою деталей з АКП потрібен верстат ЧПУ, досить поширене обладнання, компанія Аверс ріже та фрезерує алюмінієвий композит та інші рекламні матеріали за кресленнями клієнта. Від замовника – лише прорахунок, наданий у потрібному форматі. Крім різання, можна відразу замовити й фрезерування деталей у потрібних місцях. На фото видно, що світильники Klink XL не завжди просто склепані, деякі деталі мають гексагональну форму. З композитом такий ефект досягається шляхом складання (згинання) деталей під кутом у місцях фрезерування.

Щодо самих кріплень. З композитними панелями можна використовувати ту ж техніку для з'єднання – глухі заклепки із нержавіючої сталі або алюмінію. Щоб не пошкодити тонкий алюмінієвий шар при клепанні та не увігнати капелюшок нижче рівня поверхні, використовуйте заклепник, призначений для роботи з композитними алюмінієвими панелями. Гвинтове з'єднання також чудово підійде для з'єднання деталей абажура.

Тепер про індустріальну естетику і темні кольори, в колірній лінійці ECOBOND представлені різні відтінки сірого, і чорний колір, а ще є серія панелей з металізованою поверхнею.

Товари зі статті
Hit
Графіт металік RAL7024 ECOBOND OPTIMA композитна панель, 3 мм
лист
-
+
802,00 ₴/м2
Сума: 5 814,50 ₴
Hit
Чорний RAL9005 ECOBOND OPTIMA композитна панель, 3 мм
лист
-
+
802,00 ₴/м2
Сума: 6 977,40 ₴