Дизайнерські сходи з акрилу

09.10.2021
Застосування матеріалів Акрил (оргскло)
Час читання 10 хв
Прочитали: 2133
Дизайнерські сходи з акрилу

Звичайне призначення сходів у житловому або комерційному приміщенні — підйом або спуск із рівня А на рівень B. Водночас сходи можуть служити захопливим архітектурним елементом. Наприклад, «плаваючі» східці — це візуально яскрава пам'ятка, яка може змінити і поліпшити декор простору, якщо використовувати для їх виготовлення такі сучасні матеріали, як прозорий акрил.

Про що йдеться

Плаваючі або консольні сходи з акрилу — це конструкція, в якій між сходинками немає опор, що створює ілюзію плаваючих східців.

«Плаваючі» сходинки зазвичай кріпляться одним кінцем до суцільної стіни, забезпечуючи стійкість. Часто вага ступенів розподіляється шляхом кріплення видимого кінця до поручнів або скляної балюстради.

Переваги акрилових сходів:

  • Кришталево прозорий матеріал дозволяє світлу проходити через конструктивні елементи. Сходи не блокують огляд і дають можливість бачити інші приміщення. Таким чином, вони виглядають більш легкими, а приміщення — візуально збільшується. Це є особливо важливим для будинків із невеликою площею.
  • Плаваючі сходи з акрилу є значно універсальнішими у порівнянні зі стандартними, оскільки їх можна розмістити на більшій кількості площ.
  • Акрилові сходи виходять за рамки традиційного дизайну і служать незвичайним акцентом у інтер'єрі будь-якого стилю.
  • Акрил легко піддається обробці. Вирізати сходи потрібного розміру і відполірувати краї буде нескладно.
  • Регулярний догляд також є безпроблемним — акрил можна мити розчином засобу для миття посуду.

Матеріал

Для виготовлення таких сходів використовується литий акрил завтовшки від 20 мм — міцність цього матеріалу дозволяє бути впевненим в тому, що сходинка витримає підвищені навантаження.

На вибір товщини акрилу впливає кілька чинників:

  • довжина і ширина сходинки;
  • спосіб кріплення і кількість точок опор — сходинка може кріпитися з одного боку в профіль, з іншого боку на заклепках із підвісними тросами або у профіль із однієї, двох або трьох сторін. У другому випадку навантаження буде розподіляється найбільш рівномірно, тому товщина акрилу може бути мінімально допустимою.
  • ширина профілю — чим вона є більшою, тим менше плече сили і тим тонший можна використовувати акрил.
  • вага, яку мають витримувати сходи.

Таким чином, чим більше сходинка і менше точок опор для кріплення, тим товщий потрібно використовувати акрил. Сходинки можна виготовити з декількох листів акрилу, склеєних між собою.

Крім кристально прозорого акрилу можна використовувати кольорові листи і листи з незвичайною поверхнею — дзеркальною або флуоресцентною.

Для того, щоб поверхня сходинок була менш слизькою та більш зносостійкою, варто віддати перевагу напівпрозорому матовому акрилу, який представлений у білому і кольорових варіантах.

Акрил придатний для гравіювання і має приємне світлорозсіювання — в комплексі ці чинники можна використовувати для створення оригінального підсвічування ступенів.

Таким чином, плаваючі сходи з акрилу — це унікальне дизайнерське рішення для приватних будинків і комерційних приміщень, яке крім гарного зовнішнього вигляду забезпечує ряд інших переваг. Компанія AVERS пропонує литий акрил ALTUGLAS і POLYCRYL. На складі завжди присутній великий вибір листів у різних кольорах, фактурах і товщинах.

Товари зі статті
Прозорий 160.10000, 50 мм ALTUGLAS акрил блок
лист
-
+
27 015,95 ₴/м2
Сума: 64 838,28 ₴
Зелений флуоресцентний S-993, 3 мм POLYCRYL акрил листовий
лист
-
+
1 886,59 ₴/м2
Сума: 11 795,90 ₴
Прозорий, 20 мм POLYCRYL акрил листовий
лист
-
+
10 131,48 ₴/м2
Сума: 60 788,88 ₴