Екстер'єри яхти: плівка замість фарбування

30.11.2020
Корисна інформація Матеріали для друку Самоклеючі плівки
Прочитали: 2718
Екстер'єри яхти: плівка замість фарбування

Хоча фарбування є більш «традиційним» методом декорувати екстер'єри яхти та інших суден, самоклейна плівка з 1980-х років активно використовується в цьому напрямку. Сьогодні з поважних причин це найкращий спосіб змінити зовнішній вигляд водного транспорту, привернути увагу і нанести рекламні повідомлення.

Що краще: фарба або плівка?

Самоклейні плівки для яхт, катерів або човнів пропонують ряд незаперечних переваг:

Привабливий зовнішній вигляд і кастомізація. Сучасні плівки виглядають не менш цікаво, ніж відполіроване барвисте покриття. При цьому за допомогою плівки можна реалізувати будь-які дизайнерські ідеї. Немає необхідності в ручному розписі, а дорогі нестандартні дизайни можна побачити ще на етапі розробки, а не після того, як вони будуть завершені. Часткове нанесення плівок дає можливість контролювати оформлення кожної частини корпусу.

Друк і плотерне різання дають можливість нанести різні зображення і написи, в тому числі брендувати транспорт і передавати рекламні повідомлення.

Довговічність. Догляд за пофарбованим човном є складнішим, ніж за човном із вінілової плівкою, і вимагає серйозних навичок. Якщо вініл потребує ремонту, здійснити його швидко і легко. Він також є стійким до знебарвлення, тому немає проблеми підібрати колір ремонтованої ділянки до іншої частини човна. І немає необхідності повторно обклеювати всю яхту, якщо пошкоджена одна ділянка.

Швидкий монтаж і демонтаж. Для фарбування яхти, її необхідно витягти з води, і вона тижнями може простояти на верфі. Повне обклеювання займає всього кілька днів, стільки ж часу потрібно лише для того, щоб підготувати транспорт до фарбування. Так що, якщо необхідно змінити дизайн, час не стане серйозною перешкодою.

Видалити плівку з мінімальним пошкодженням поверхні можна легко і швидко. Плівка служить захистом для оригінальної фарби або гелевого покриття човнів.

Вартість. Плівка коштує приблизно на 60-70% менше, ніж фарбування. Економія стане особливо відчутною, якщо йдеться про однакове оздоблення декількох яхт.

Просте обслуговування. Підтримка ідеального зовнішнього вигляду пофарбованого корпусу — це постійна робота, що вимагає високої кваліфікації. Щоб яхта, обклеєна плівкою, виглядала як нова, потрібно всього трохи води і мила.

Екологічність. Оскільки для нанесення плівки не потрібні хімікати або розчинники, вона є безпечнішою для морського середовища. Крім того, для очищення плівки також не потрібні агресивні хімікати.

Рішення від світового лідера

Довговічність і привабливість плівкового покриття багато в чому залежить від якості матеріалів. Світовий лідер в галузі самоклейних плівок компанія ORAFOL пропонує ряд прекрасних рішень, які будуть чудово виглядати і довго використовуватися. Вони чудово підходять для тривалої експлуатації при високих навантаженнях.

Плівка для яхти ORACAL 975 стане прекрасним вибором для оформлення окремих деталей корпусу. Вона пропонується в 7 різноманітних фактурах, гарно лягає на нерівності і опуклі поверхні, зберігає розмірну стійкість. У асортименті також присутні плівки з технологією клейового шару RapidAir, яка істотно полегшує нанесення без бульбашок.

Серія ORACAL 970 пропонує унікальні колірні рішення, плівки з мерехтливим ефектом і ефектом «хамелеон» у матовому і глянцевому виконанні. У серії є плівки як зі постійним, так і знімним клеєм, клейовим шаром із технологією RapidAir.

Лита плівка ORACAL 751C відрізняється чудовим колірним розмаїттям. У серії представлені 117 глянцевих відтінків, а також біла і чорна матові плівки. Плівка легко ріжеться плотером, якщо необхідно нанести написи або візерунки.

Біла або прозора ORAJET 3951 — ідеальний вибір для повноколірного друку. У серії присутні плівки з сірим клеєм, який блокує фон поверхні і дає можливість наносити плівку без демонтажу попереднього зображення.

Правильне нанесення

Ще один чинник, що впливає на експлуатаційну надійність — правильний монтаж. Вініл преміум-якості може прослужити до семи років, якщо його наносить професіонал. Це відповідає термінам експлуатації більш дорогого преміального фарбування.

Насамперед перед нанесенням важливо перевірити сумісність обраної плівки з поверхнею. Існують різні серії для прямих плоских поверхонь і поверхонь з різноманітними нерівностями.

Також необхідно правильно підготувати поверхню, упевнитися, що на ній немає пошкоджень і залишків розчинника і якісно її знежирити, використовуючи ізопропанол або спеціальні очисники від ORAFOL. При обклеюванні великої площі необхідно витягти човен із води.

Плівки з технологією Rapid Air наносяться тільки сухим способом, а для плівок із постійним клеєм пріоритетним є мокрий спосіб наклеювання. Для роботи потрібні ракель з м'якою повстю, ніж або скальпель, магніт, промисловий фен, ІК-термометр і рукавички. Перед початком робіт бажано виконати тестування на невеликій ділянці.

Плівка повинна виступати приблизно на 5 см за краї поверхні. Після накладення плівки потрібно видалити підкладку і натягнути вініл на поверхню. Накочування проводиться за допомогою ракеля перекривальними рухами. Якщо обклеюються нерівні поверхні, потрібно прогріти плівку до + 40° — + 60°C і всі заглиблення. Після нанесення необхідно ще раз прогріти плівку до +110°C — + 120 ° C (щоб прибрати внутрішнє напруження плівки) у місцях поглиблень і знову притиснути ракелем. Обрізати і загинати кромки варто тільки після остаточного охолодження. Оптимальний рівень зчеплення досягається через 3 доби.

Таким чином, самоклейні плівки — прекрасна альтернатива фарбуванню водного транспорту. Чудовий зовнішній вигляд, довговічність і бюджетність — суттєві аргументи на користь вінілу. Компанія AVERS пропонує прекрасний вибір різноманітних рішень для реклами і декору, а також професійні консультації щодо їх застосування. Звертайтеся до менеджерів у чат або за телефоном.