Композитні панелі як альтернатива листовій сталі в архітектурі та будівництві

10.04.2023
Креатив Алюмінієві композитні панелі
Прочитали: 663
Композитні панелі як альтернатива листовій сталі в архітектурі та будівництві

Гігантський навіс з отворами зі сталі, що покриває площу в Сіднеї. Проєкт отримав назву Sydney Plaza & Community Building і спрямований на те, щоб наголосити на спадщині цього місця, яке колись було землею народу еора — групи австралійських аборигенів.

Творці проєкту – Девід Аджайє та Деніел Бойд – отримали замовлення від влади Сіднея на перетворення площі на Джордж-стріт у громадську пам'ятку. 

Проєкт складається з двох великих елементів — чорної двоповерхової громадської будівлі з гострокінцевим дахом та гігантського навісу з перфорованої сталі, який обмежує та захищає периметр чорної гранітної площі під ним. Перфорація на навісі та її проєкція на площу перегукується з точковим розписом аборигенів. А громадська будівля імітує форму будинків перших переселенців.

Центральним елементом проєкту є гігантський навіс розміром 27 на 34 метри. Він підвішений на сталевих фермах та підтримується з одного боку масивною залізобетонною колоною, а з іншого – скатним дахом громадського будинку. 

Композитні панелі для подібного проєкту, а саме підвісні перфоровані елементи – на наш погляд, вдалий матеріал. Зробити отвори необхідного розміру та розкроїти листи на окремі касети – всі операції фрезерування та різання можна зробити на одному фрезерному верстаті з ЧПК. До того ж композитні панелі будуть значно легшими за сталеві, це дещо спростить систему опор та кріплення.