Накриття для басейну з монолітного полікарбонату

19.02.2020
Корисна інформація Листові пластики
Прочитали: 2901
Накриття для басейну з монолітного полікарбонату

Як відкритий, так і закритий басейн мають і свої переваги, і свої недоліки. Однак сучасні матеріали дозволяють отримувати максимум вигід від закритої конструкції. Розглянемо особливості накрить для басейну з монолітного полікарбонату.

Накриття для басейну: функції і різновиди

Існує кілька причин для використання накрить у приватних і комерційних басейнах:

 • Конфіденційність і безпека. Накриття - гарний спосіб отримати безпечну зону біля басейну і захист від нещасних випадків. Доступ до води отримує тільки обмежене коло людей. Для приватних садиб також важливо сховатися від сторонніх очей.
 • Стильний зовнішній вигляд. Гарний критий басейн виглядає привабливо в очах відвідувачів.
 • Простий догляд. Ще одна перевага навісів для басейну полягає в тому, що вони зменшують кількість сміття, яке збирається всередині басейну. У воду потрапляє менше комах або гілок дерев.

Навіси для басейну можна умовно поділити на різновиди, хоча остаточний результат обмежується лише фантазіями дизайнерів і архітекторів:

  • фіксований навіс басейну. На відміну від розсувних загороджень стаціонарні не можуть відкриватися або закриватися;
  • розсувні конструкції дозволяють при необхідності зробити басейн напіввідкритим або відкритим повністю;
  • високопрофільна огорожа басейну розташована на більшій відстані від краю басейну. Вона залишає достатньо місця навколо води, але стимулює використовувати більше матеріалів;
  • низькопрофільна конструкція відрізняється низьким дахом, розташованим усього в декількох метрах над басейном.

 

 

 

Вибір матеріалу

Вибір відповідного матеріалу для скління басейнів є складним завданням. На ринку представлені різні альтернативи. Зокрема, досить поширеним є використання скла. Однак найбільш цікавий варіант - використання листів полікарбонату.

Цей сучасний термопласт цінується, перш за все, за міцність, гнучкість і прозорість. Завдяки цим якостям він застосовується в багатьох галузях, включаючи виготовлення охоронного обладнання, вітрового скла і фар для транспортних засобів, різноманітних накрить.

Щоб повною мірою отримати всі переваги цього матеріалу важливо правильно підібрати різновид, який найбільш ефективно вирішить кожну задачу:

 • Стільниковий полікарбонат складається з двох або більше паралельних шарів полікарбонату, розділених безліччю перегородок, які створюють чарунки. Порожнини проходять уздовж довшого краю листа. При встановленні порожнини повинні бути захищені від бруду, комах і вологи спеціальною самоклейною стрічкою. Чарункова структура з порожнинами дозволяє мінімізувати вагу стільникового полікарбонату, посилюючи водночас характеристики теплозбереження.
 • Монолітний полікарбонат є надзвичайно стійким до механічних пошкоджень і практично не ламається. Він у кілька разів дорожче стільникового полікарбонату і має гірші параметри теплоізоляції, але забезпечує набагато ліпшу освітленість і захист від УФ-випромінювання. Саме тому накриття для басейну найкраще створювати саме з монолітного полікарбонату.

Також суттєве значення має товщина обраного матеріалу, яка повинна забезпечувати міцність усієї конструкції. На остаточний вибір вплинуть вітрові навантаження, передбачувана кількість снігу і інших опадів. У будь-якому випадку, не рекомендується використовувати листи менше 3 мм.

Вибір кольору і ступеня прозорості залежить від ландшафтного дизайну і кліматичних умов конкретної місцевості.

Ідеальним вибором для рами конструкції стане алюмінієвий профіль. Він є довговічним, не боїться іржі, мало важить і підлягає повторній переробці. Також може використовуватися і дерево, однак цей матеріал є значно менш довговічним і схильний до старіння.

Переваги накрить з монолітного полікарбонату

Монолітний карбонат істотно виграє у конкурентів - скла і стільникового полікарбонату, - завдяки ряду властивостей:

 • Тривалий термін служби. Полікарбонатні листи є дуже міцними, довговічними і стійкими до руйнування (у 250 разів міцніше скла). Таким чином, навіси, побудовані з полікарбонату, можуть протистояти будь-якій силі, вітрам і суворому навколишньому середовищу. Навіть коли вони вражені камінням, снігом і градом, вони не ламаються. Комбінація полікарбонатного листа і алюмінієвих профілів гарантує тривалу службу.
 • Проста обробка. Полікарбонат дозволяє створювати навіть найскладніші конструкції, тому що його листи можуть легко сформувати гладкі вигини. Скло має багато обмежень у дизайні. Крім того, полікарбонатні листи значно легше транспортувати і встановлювати, тому що вони набагато легше, ніж скляні. Ще один плюс - наявність у асортименті листів різних відтінків і ступеня прозорості.
 • Краща ізоляція. Існує значна потреба у зниженні витрат, пов'язаних з навісом для басейну з підігрівом. Це робить ізоляцію важливим фактором. Завдяки хорошим ізоляційним властивостям, листи полікарбонату випереджають скло і в цьому аспекті. Листи полікарбонату можуть допомогти зберегти багато тепла. В результаті у таких плавальних басейнів температура є вищою, що означає значне зниження рахунків за електроенергію.

Встановлення накриття з полікарбонату

Як вже зазначалося, полікарбонат відносно небагато важить і легко обробляється. Це дає можливість створювати різноманітні конструкції. Ось приблизний перелік кроків, які будуть потрібні для того, щоб накрити басейн:

 • Створення проекту. Для цієї мети все-таки краще отримати консультацію інженерів, які зможуть розрахувати всі навантаження і розробити технічні креслення.
 • На основі якісного проекту можна створювати бюджет і здійснювати закупівлю матеріалів.
 • Далі необхідно підготувати місце і спорудити фундамент.
 • Потім в землю встановлюються опорні стойки і монтується каркас конструкції.
 • Наступний етап - кріплення листів полікарбонату і остаточне видалення захисної плівки.

Отже, монолітний полікарбонат - чудовий вибір для накриття басейнів. Він є універсальним, довговічним і гарантує довгострокову економію коштів.

Компанія AVERS пропонує широкий вибір полікарбонату, який може успішно застосовуватися в найрізноманітніших галузях, включаючи скління приватних і комерційних будівель, накриття пішохідних переходів та зупинок громадського транспорту, виготовлення теплиць, накрить для стадіонів, внутрішніх перегородок.