Переваги та особливості лазерної обробки акрилу

03.04.2019
Корисна інформація Акрил (оргскло) Листові пластики
Прочитали: 2368
Переваги та особливості лазерної обробки акрилу

Якість обробки будь-якого матеріалу залежить від правильності вибору технології, яка дозволяла б отримувати з наявної сировини виріб строго заданої просторової форми без необхідності проведення будь-яких додаткових робіт. Ідеальним способом ефективного впливу на матеріал, що допомагає виробляти його різання або розкрій - один з найпоширеніших видів обробки, стане той, який призведе до мінімальної кількості відходів, займе відносно невеликий проміжок часу і не вимагатиме постобробки кромок, що утворилися на місці. Щодо полімерних пластиків, оргскла, плексигласу або акрилу такою ідеальною технологією можна вважати лазерне різання.

Як працює лазер

До активного застосування лазерних технологій різання акрилу виконували форматно-розкроювальні верстати, оснащені дисковими пилками. Інструмент такого виду не тільки сильно обмежував можливість отримання різу нелінійної форми, але й залишав по собі безліч дрібних сколів та тріщин на краях країв. Лазерне різання, що виключає механічний контакт «різака» з оброблюваною поверхнею, вирішувало це питання, а разом з ним знімало необхідність доопрацювання якості одержуваних кромок.

За допомогою променя, що є сфокусованим у певній точці високотемпературним випромінюванням, вдається різати акрил шляхом випаровування пластику в місці контакту лазера з матеріалом. При цьому виходить найтонша лінія різу, яка може йти по заданій траєкторії, залишаючи після себе рівномірно оплавлені краї. Додавши можливість регулювання інтенсивності випромінювання лазера, вдасться легко реалізувати й інший вид обробки пластику, який неможливо виконати на будь-якому іншому автоматичному обладнанні - гравіювання.

Переваги та технічні вимоги до лазерної обробки акрилу

Відмінна якість різу (кромок) – не єдина перевага лазерних технологій розкрою акрилу. У списку численних переваг лазера:

 • Його здатність акуратно обробляти матеріал, не допускаючи деформацій та утворення відходів.
 • Високоточна робота, де похибка різу по заданій траєкторії становить не більше 0,01 мм (при використанні променя завтовшки 0,1 мм)
 • Можливість виконувати розкрій по будь-якій траєкторії, у тому числі переривається, у вигляді пунктиру і т.д.
 • Можливість гравірування шляхом проникнення променя на задану глибину.
 • Промислові масштаби виробництва (лазерне різання ідеально підходить для роботи з великими обсягами матеріалу).
 • Широкі можливості автоматизації роботи (роботизовані верстати дозволяють ставити програми, управляючі лазерами).

Оргскло розрізають на лазерних верстатах з автоматичною системою охолодження та видалення пилу. Вони можуть бути з волоконною або дзеркальною оптикою. Перші працюють швидше і в основному застосовуються для різання дуже товстих листів. А другі — лазерні верстати із дзеркальною оптикою та газовою трубкою, заповненою різаком CO 2 , обробляють матеріал довше, але відмінно виконують розкрій акрилу завтовшки до 25 мм. 

Лазерна обробка оргскла проводиться з урахуванням типу та товщини матеріалу. Як литі акрили, так і екструдовані, відмінно піддаються гравіювання та фігурного різання з ідеально рівними краями. Перед тим, як покласти під лазер акрил , необхідно налаштувати потужність та швидкість променя під товщину листа:

Потужність

матеріал

Акрил (мм/с)

Товщина

3 мм 

5 мм 

8 мм

1 см

25 Вт

5

2

-

-

40 Вт

10

5

2

-

60 Вт

15

7

3

2

80 Вт

20

8

5

3

100 Вт

25

10

6

4

Завдяки точковій дії, комп'ютерному управлінню та безперервній подачі охолодженого повітря лазер для різання акрилу не псує матеріал. Виходить шов різання без деформації та дефектів.

Особливості технології лазерної обробки оргскла

Лазерна обробка акрилу - технологія , якою можна замінити різання, свердління та гравіювання. Задавши координати переміщення променя та контролюючи температуру нагріву, можна створювати вироби складної форми з фігурним контуром. З одного листа виготовляють безліч різних елементів чи однотипних виробів. При товщині різу 0,15 мм об'єкти на макеті можна розташовувати на відстані не менше ніж 3 мм.

Перед тим як різати акрил лазером, створюють дизайн виробу в цифровому форматі. Його конвертують у файл DVX, SVG або будь-який інший, сумісний із обладнанням. Якщо потрібно виготовити велику партію, то спочатку роблять зразок. При необхідності коригують або змінюють дизайн, а потім приступають до основної роботи:

 • налаштовують верстат під товщину листа та особливості макета;
 • розкроюють лист;
 • за потребою наносять гравіювання;
 • полірують і видаляють нагар - розлучення на краях шва, що легко змиваються ізопропіловим спиртом або очищувачем для акрилу.

Процес обробки повністю автоматизовано. Завдання оператора - запрограмувати траєкторію різання, враховуючи властивості акрилу при лазерному різанні . Наприклад, кольоровий пластик сильніше поглинає випромінювання ніж прозорий, тому з нього не знімають пакувальну плівку. Її видаляють лише в тому випадку, якщо на аркуші вирізають багато дрібних фігур.

Застосування лазерної обробки оргскла у різних галузях

Лазерна обробка акрилу затребувана у виробництві рекламних конструкцій та POS-матеріалів, предметів інтер'єру та іншої продукції. Наприклад, з оргскла лазером вирізують:

 • вивіски для магазинів;
 • літери, цифри та спецсимволи;
 • сувеніри;
 • підставки для біжутерії та ювелірних прикрас;
 • тримачі для гаджетів;
 • буклетниці;
 • значки;
 • підставки для декоративної косметики;
 • полички для вітрин;
 • кубки та нагороди;
 • номерки на стол;
 • топери та багато іншого.

Знаючи, як працює лазерне різання та в чому її особливості, ви зможете раціонально використовувати оргскло та знизити собівартість готових виробів. Висока точність розкрою, економічність, відмінна якість різу без доопрацювання або полірування, можливість працювати з листами акрилу будь-якої товщини - за набором своїх переваг лазерне різання значно перевершує будь-які інші способи обробки пластиків . І не тільки, адже лазери дозволяють так само ефективно працювати з металами, склом та багатьма іншими матеріалами.

Товари зі статті
Прозорий OCTOPLAN ПЕТ-Г листовий, 0,5 мм
лист
-
+
246,86 ₴/м2
Сума: 632,58 ₴
Прозорий OCTOPLAN ПЕТ-Г листовий, 1 мм
лист
-
+
447,92 ₴/м2
Сума: 1 147,80 ₴
Прозорий OCTOPLAN ПЕТ листовий, 1 мм
лист
-
+
357,24 ₴/м2
Сума: 915,43 ₴
Sale
Hit
Прозорий OCTOPLAN ПЭТ рулонний, 110 мікрон
рулон
-
+
97,19 ₴/м2
90,39 ₴/м2
Сума: 2 478,49 ₴
Прозорий 100.10000, 20 мм ALTUGLAS акрил листовий
лист
-
+
12 077,92 ₴/м2
Сума: 74 780,44 ₴
Молочний, 3 мм POLYCRYL акрил листовий
лист
-
+
1 228,51 ₴/м2
Сума: 7 681,26 ₴
Молочний, 4 мм POLYCRYL акрил листовий
лист
-
+
1 638,29 ₴/м2
Сума: 10 243,41 ₴
Молочний, 5 мм POLYCRYL акрил листовий
лист
-
+
2 090,81 ₴/м2
Сума: 13 072,79 ₴
Прозорий, 10 мм POLYCRYL акрил листовий
лист
-
+
4 316,12 ₴/м2
Сума: 26 986,54 ₴
Sale
Прозорий, 12 мм POLYCRYL акрил листовий
лист
-
+
5 976,20 ₴/м2
Сума: 37 366,19 ₴
Прозорий, 8 мм POLYCRYL акрил листовий
лист
-
+
3 315,97 ₴/м2
Сума: 20 733,10 ₴