Налаштування лазера для різання акрилу (чому виходять ребристі торці і як цього уникнути)

25.01.2022
Обробка матеріалів Акрил (оргскло)
Час читання 20 хв
Прочитали: 4499
Налаштування лазера для різання акрилу (чому виходять ребристі торці і як цього уникнути)

При обробці фрезером або пилкою край акрилової деталі залишається каламутним і вимагає додаткового полірування полум'ям. Лазерне різання акрилу — це безпечний та ефективний спосіб виготовлення різних аксесуарів, який дозволяє уникнути додаткових виробничих етапів: глянцева, відполірована кромка утворюється за допомогою одного процесу. Проте для прогнозованого результату дуже важливо правильно налаштувати обладнання. Пропонуємо кілька актуальних рекомендацій.

Правильно підберіть акрил

Основа гарного крою — якісний матеріал. Використання матеріалів від перевірених виробників дасть найкращі результати.

Литий та екструдований акрил мають різну молекулярну структуру, тому що виробляються по-різному, тому їх характеристики та особливості обробки відрізняються.

Литий акрил краще підходить для гравіювання, тому що в процесі набуває морозно-білого кольору. Екструдований акрил ріжеться чистіше, дозволяючи отримати гладкі відполіровані краї.

Підготовка матеріалу

Поширена помилка — видаляти захисну плівку перед різанням. Плівка на матеріалі може допомогти захистити акрил від подряпин, відбитків пальців та сміття. Однак, рекомендується зняти захисну плівку, якщо вона виготовлена ​​з паперу. Папір містить парафін, який може спричинити займання та погіршує якість різання.

Перевірте потужність та товщину лазера

Потужність лазера, необхідна для різання акрилу, залежить від товщини акрилового листа і необхідної продуктивності. Для оптимальної продуктивності рекомендують лазери від 60 Вт.

При рівній товщині для різання екструдованого акрилу потрібна менша потужність, ніж для литих листів.

Найважливіша перевага лазерного різання — висока точність: похибка різу по заданій траєкторії становить не більше 0,01 мм, при використанні променя завтовшки 0,1 мм.

Налаштуйте швидкість та частоту

На появу ребристих торців впливає частота та швидкість різу. Чим вищою є частота і меншою швидкість, тим більш гладкі торці. При налаштуванні оптимальних параметрів необхідно враховувати товщину матеріалу та технічні особливості обладнання.

Залежно від матеріалу та типу різання, яке ви хочете отримати, значення частоти змінюватиметься.

Зменшуючи частоту лазера, ви суттєво знижуєте енергію лазера при різанні, це досягається за рахунок зменшення кількості лазерних імпульсів протягом заданого періоду часу. Це призводить до зниження швидкості.

Надто низька швидкість призводить до появи тонких міток на краях. Цього можна уникнути, якщо збільшити чи зменшити швидкість роботи. Важливо пам'ятати, що дуже низька швидкість підвищує пожежну небезпеку.

Перевірте об'єктив та підберіть лінзи

Брудна лінза спричинює ряд проблем: від поганого фокусування до зниження потужності лазера. Запобігти можливим недолікам можна, перевіряючи лінзи щодня або через день.

Лінзи є важливим чинником у процесі різання акрилу, вони мають різну фокусну відстань, яка впливає на радіус та довжину променя, що впливає на форму та якість ріжучої кромки.

Чим товстіший матеріал, тим довшою має бути фокусна відстань об'єктива.

Переміщення фокусу до внутрішньої частини матеріалу

Якщо товщина матеріалу є більшою ніж 6 мм, щоб досягти рівного однорідного результату різання рекомендується рухати фокус до внутрішньої частини матеріалу приблизно на 1/3 товщини матеріалу. Для акрилу 6 мм — значення z дорівнює 2 мм.

Для товщин більше 10 мм потрібне налаштування оптики лазера за глибиною фокусування.

За допомогою лазера можуть бути розрізані листи завтовшки до 25 мм.

Зверніть увагу на стіл

Для різання листів завтовшки від 6 мм та деталей розміром від 100 мм рекомендується стіл із набірних рейок.

Для деталей меншого розміру можна використовувати стіл-решітку з акрилу. Рекомендована товщина акрилу при цьому не більше 8 мм.

Налаштуйте режим охолодження

Якщо тиск повітря є дуже високим, замість полірованого краю створюється матово-білий наліт. Коли подача повітря зменшена (ми рекомендуємо встановити охолодження до 0,2 бар), матеріал встигає рівномірно охолонути, що знижує можливість появи ефекту подвоєння на акрилі.

Менеджери AVERS радо допоможуть підібрати оптимальний матеріал та проконсультують з усіх питань, пов'язаних із параметрами обробки. Також нагадуємо, що в нашій компанії при покупці матеріалів можна замовити різання на деталі на промисловому устаткуванні.

Товари зі статті
Прозорий 160.10000, 50 мм ALTUGLAS акрил блок
лист
-
+
27 015,95 ₴/м2
Сума: 64 838,28 ₴