Обробка дзеркального полістиролу

20.03.2019
Корисна інформація Обробка матеріалів Листові пластики
Прочитали: 2920
Обробка дзеркального полістиролу

Дзеркальний полістирол (ПС) — композитний матеріал із пластику та спеціальних плівок. Його досить легко обробляти. Розглянемо найбільш ефективні способи.

Різання

Під час різання, штампування, випилювання, свердління дзеркального полістиролу потрібно дотримуватися тих самих правил, що й під час роботи з ударостійким ПС. Захисна плівка видаляється з листа після обробки. Щоб запобігти відділенню нижніх шарів, кути листів підрізають.

Інструменти підводять з боку амальгами. Потрібно не забувати, що шарувата структура дзеркального полістиролу вимагає специфічного підходу до розпилювання. Для його обробки придатні не усі інструменти, що підходять для інших пластиків.

Не варто застосовувати ножівки, електричні лобзики, викружні пили, а також фрезерне обладнання. Інакше може відшаруватися верхня тонка плівка, яка надає дзеркальному ПС конкретний колір. Це призведе до появи складок, що розходяться в різні боки, та щербин по краях.

Справа в тому, що повільна обробка категорично не підходить для багатошарового матеріалу. Для різання рекомендується використовувати швидкісні циркулярні пилки. Швидкість різання не повинна бути нижчою ніж 3000 об./хв. Слід добре зафіксувати лист, щоб виключити його вібрацію під час обробки.

Також ефективно використовувати лазерне обладнання (така обробка проводиться зі зворотного боку).

Перед розпилюванням потрібно зняти захисну плівку з місць, які планується обробити.

Склеювання

Зворотна сторона полістиролового листа чудово підходить для склеювання з іншими поверхнями, якщо вони призначені для склеювання з пластиком. Найкраще підходять неопренові та водорозчинні клеї. Для випаровування розчинника до остаточного склеювання поверхонь, клеї наносять на обидва матеріали. Сушіння проводять згідно з інструкцією, яка додається до клею.

Вибирати клей слід дуже уважно, враховуючи, особливості приклеюваних матеріалів (дерево, метал, скло). Якщо розміри виробу невеликі, то дозволяється використовувати клей швидкого затвердіння. Але для великих конструкцій такий адгезив не підходить, оскільки потрібно більше часу для роботи із ним.

Поверхню перед обробкою слід ретельно очистити. Додаткова хімічна або механічна обробка матеріалів дозволять значно підвищити адгезію. Утворений внаслідок при шліфування пил потрібно прибирати (здути або змахнути пензликом). Амальгаму полістиролу очищають виключно замшею для протирання віконного скла, змоченою акриловим антистатичним очисником для скла.

Засіб для хімічної очистки поверхні повинен не тільки зробити поверхню шорсткою, але й не пошкодити її. Зокрема очисник для обробки ПВХ не впливатиме на експлуатаційні параметри готового виробу.

Щоб забезпечити рівномірне склеювання дзеркального полістиролу з іншим матеріалом, поверхні притискають і прокочують гумовим валиком.

Для з'єднання дзеркального пластику не допускається використовувати клейкі стрічки.

Формування

Змінювати конфігурацію дзеркальних листів полістиролу не бажано, але можливо. Слід врахувати наступні вимоги:

  1. Під час формування кутових елементів нагрівають зворотну до амальгами поверхню. Якщо радіус заокруглення досить великий, то гнуття виконують на опорі, що відповідає бажаній формі.
  2. Добре нагріти поверхню полістиролу дозволяють трубчасті елементи короткохвильового інфрачервоного випромінювання.

Зазвичай вакуумне формування не допускається. Якщо виникає потреба в такій процедурі, то бажане попереднє тестування. Слід врахувати наступні вимоги:

  • матеріал нагрівають тільки з боку, зворотного до амальгами;
  • забороняється розміщувати лист дзеркальною стороною на формі;
  • вакуум створюють дуже повільно;
  • охолодження виконують тільки повітрям;
  • виріб знімають з форми дуже обережно.

Трафаретний друк і гаряче тиснення

На амальгаму полістиролу легко наносяться фарби, сумісні з поліефірами. За допомогою спеціальної плівки, призначеної для термопластів, може виконуватися гаряче тиснення.

Компанія АВЕРС реалізує якісний дзеркальний полістирол. Щоб зробити замовлення або дізнатися ціну, телефонуйте за вказаними телефонами:

Київ (044) 500 3025

Дніпро (056) 766 0649

Житомир (041) 244 5033

Запоріжжя (061) 221 0921

Львів (032) 244 4471

Одеса (048) 234 2549

Харків (057) 784 1754

Товари зі статті
Золото дзеркальне OCTOPLAN полістирол листовий, 1 мм
лист
-
+
787,65 ₴/м2
Сума: 1 575,30 ₴
Sale
Золото дзеркальне OCTOPLAN полістирол листовий, 2 мм
лист
-
+
3 134,58 ₴/м2
1 410,56 ₴/м2
Сума: 2 821,12 ₴
Золото дзеркальне OCTOPLAN полістирол листовий, 3 мм
лист
-
+
2 264,16 ₴/м2
Сума: 4 528,32 ₴
Срібло дзеркальне OCTOPLAN полістирол листовий, 1 мм
лист
-
+
708,89 ₴/м2
Сума: 1 417,78 ₴
Sale
Срібло дзеркальне OCTOPLAN полістирол листовий, 2 мм
лист
-
+
2 821,30 ₴/м2
1 269,59 ₴/м2
Сума: 2 539,18 ₴
Срібло дзеркальне OCTOPLAN полістирол листовий, 3 мм
лист
-
+
1 581,98 ₴/м2
Сума: 3 163,96 ₴