Пластик, який неможливо розбити

03.10.2023
Новинки Листові пластики
Прочитали: 720
Пластик, який неможливо розбити

В цьому матеріалі робимо огляд переваг монолітного полікарбонату перед іншими полімерами, обговорюємо методи оброблення матеріалу та сфери застосування з обґрунтуванням вибору, на додаток описуємо поведінку матеріалу у тривалій експлуатації. 

Ключові характеристики та переваги

Антивандальні якості, або пластик, який неможливо розбити. Монолітний полікарбонат настільки міцний, що його використовують для виготовлення засобів індивідуального захисту, протиударного лобового скла та для захисту інших обʼєктів – розбити цей матеріал голими руками не вийде, на відміну від акрилу. Межа міцності на розрив – 60 кг на м.кв.

Стійкість до середовища. Полікарбонат не чутливий до впливу атмосферних факторів та перепаду температури, не деформується і не втрачає властивостей від -40 °C до +120 °C. 

Шумоізоляція. Матеріал відомий відмінними звукоізоляційними якостями, саме його використовують при облаштуванні огорожі житлових будинків від траси, аеропорту або великого виробництва. Показники зниження шуму варіюються від 26 до 34 дБа залежно від товщини матеріалу.

Пожежобезпечність. Полікарбонат є важко займистим від вогню, належить до групи самозгасних матеріалів. 

Відносно мала вага. Полікарбонат є легшим за скло. Наприклад, вага листа товщиною в 2 мм складає 2,4 кг на м.кв, а товщиною 4 мм – 4,8 кг на м.кв. 

Сфери застосування

Здебільшого полікарбонат товщиною 8-12 мм використовують у будівництві як цивільних, так і господарських будівель, зокрема облаштування прозорої покрівлі. Монолітний матеріал є більш гнучким за сотовий, тому з нього часто виготовляють навіси з великим радіусом прогину. 

Все більшої популярності полікарбонат набуває у захисті спецтехніки. Наприклад, це може бути лобове скло катерів, снігоходів, тракторів, екскаваторів тощо. Цей полімер стійко переносить маленькі камінці та щебінь, що можуть відлітати під час роботи спецтранспорту, але незначні подряпини можуть зʼявитися з часом. Для скління використовують листи товщиною 4-8 мм.

З тоншого полікарбонату (1-5 мм) виготовляють рекламні конструкції, виставкові стенди та торговельне обладнання. 

Методи оброблення

Для виготовлення гнутих форм матеріал добре піддається формуванню. За допомогою верстата для фрезерування можна зробити красиві криволінійні форми. Для цього йдуть фрези для металу з великим заднім кутом різця і гострим кутом різання. Для прямолінійного різання зручно використовувати електричний ручний фрезер.

Спеціалісти не радять використовувати високошвидкісні інструменти для різання сталі – краї ризикують бути плавленими.

Кроїти монолітний полікарбонат дозволяється також лобзиком, дисковою пилкою та болгаркою з алмазним диском.

Експлуатація 

Іноді ми можемо спостерігати подряпаний та потрісканий полікарбонат, який перебуває в експлуатації від сили кілька років. На жаль, то є поганий приклад дешевого китайського матеріалу. В якісному полікарбонаті (європейське, американське або турецьке виробництво) на поверхню нанесений спеціальний тонкий полімерний шар із захистом від УФ, часто – на обидві сторони листа. Так, причиною руйнування здебільшого стає не фізичне навантаження, а тривалий вплив УФ променів. Лист полікарбонату без спеціального захисту залишатиметься цілим й непошкодженим приблизно рік, після чого процеси деструкції стануть явними. Тобто тонкий захист від ультрафіолету робить полікарбонат набагато міцнішим і забезпечує ті самі виняткові характеристики пластика, який неможливо розбити. 

Монолітний екструдований полікарбонат, представлений на avers.ua, – це високоякісний матеріал із двостороннім захисним полімерним шаром від УФ-променів. Впродовж гарантійного терміну на експлуатацію матеріал зберігає високий ступінь прозорості (у тому числі після термоформування), не жовтіє й не мутніє.  

Товари зі статті
New
Бронзовий POLICAM полікарбонат монолітний, 3 мм
лист
-
+
1 228,92 ₴/м2
Сума: 7 683,82 ₴
New
Бронзовий POLICAM полікарбонат монолітний, 4 мм
лист
-
+
1 748,04 ₴/м2
Сума: 10 929,62 ₴
Hit
New
Прозорий POLICAM полікарбонат монолітний, 2 мм
лист
-
+
837,90 ₴/м2
Сума: 5 238,97 ₴
Hit
New
Прозорий POLICAM полікарбонат монолітний, 3 мм
лист
-
+
1 228,92 ₴/м2
Сума: 7 683,82 ₴
New
Прозорий POLICAM полікарбонат монолітний, 4 мм
лист
-
+
1 638,84 ₴/м2
Сума: 10 246,85 ₴