Полістирол: універсальний рекламний боєць

04.12.2019
Корисна інформація Листові пластики
Прочитали: 3185
Полістирол: універсальний рекламний боєць

Який матеріал можна знайти і в продуктовому магазині, і на роботі, і в лікарні? Правильна відповідь - полістирол. Він є практично скрізь. У спіненому стані полістирол використовується для кулерів і утеплювачів, дорожнього будівництва і пакування різноманітної продукції: від комп'ютерів до продуктів харчування. Жорсткі пластикові листи застосовуються для виготовлення столових приладів, іграшок, деталей автомобілів і безлічі інших предметів, використовуваних щодня. Досить поширеним є полістирол і в рекламній галузі.

Про матеріал

Полістирол - це прозорий аморфний неполярний термопласт, який легко обробляється і може бути перетворений в листи. Сировиною для його виготовлення служать стироли - речовина, що отримується хімічним шляхом.

Полістирол виробляють в двох основних формах:

  • у вигляді твердої речовини (листи GPPS і HIPS);
  • у вигляді піни (пінополістирол).

Властивості полістиролу

Хімічна структура полістиролу надає йому цінні особливості: малу вагу і високу міцність. Як і інші термопласти полістирол повністю стає рідким при температурі плавлення, а потім твердне при охолодженні. При цьому процес може повторюватися. Таким чином, матеріал відмінно піддається формуванню.

Ще одна важлива особливість - стійкість до впливу різних хімікатів. Хімічна стабільність - чудова перевага, коли йдеться про виготовлення виробів тривалої експлуатації: смартфонів, столових приладів, медичних товарів.

Полістирол є дуже хорошим електричним ізолятором. Водночас полістирол має кілька обмежень. Наприклад, він піддається впливу вуглеводневих розчинників, має низьку стійкість до УФ-випромінювання.

Різновиди полістиролу

Полістирол - один із найважливіших товарних пластиків. Обсяг виробництва становить кілька мільйонів тонн на рік. Розглянемо найважливіші сорти:

  • GPPS - полістирол загального призначення, також відомий як кришталево чистий полістирол. Повністю прозорий, жорсткий, антибліковий і досить крихкий недорогий термопласт, виготовлений зі стирольного мономера. Деякі з його недоліків можна подолати шляхом кополімеризації з іншими мономерами.
  • HIPS: Ударостійкий полістирол зазвичай містить від 5 до 10% каучуку (бутадієну) і використовується там, де потрібна підвищена стійкість до ударів. Така версія полістиролу відрізняється більш привабливою глянцевою поверхнею і міцністю, підвищеною морозостійкістю.
  • Спінений полістирол складається з мікрогранул, що містять спеціальний агент. Такий полістирол використовується для теплоізоляції, володіє високою стійкістю до ударів і гарною технологічністю.

Стиролові сополімери та їх суміші вважаються інженерними термопластами, оскільки їх властивості можуть бути адаптовані для широкого діапазону застосувань, що дозволяє виготовляти високоякісні, дуже міцні пластмасові вироби, які підходять для багатьох завдань.

Застосування полістиролу в рекламі

Прозорий і легкий полістирол зовні схожий на інші прозорі пластики, наприклад, акрил або полікарбонат. Ряд переваг зробили його дуже популярним матеріалом для виготовлення різних рекламних конструкцій, вивісок, об'ємних букв, POS- і РОР-матеріалів, а також оздоблення приміщень і виставкових стендів:

  • це недорогий і легко доступний матеріал. Він мало важить (в кілька разів менше, ніж скло), що знижує загальну вагу конструкції і спрощує роботу з ним та його транспортування;
  • він пропонується в прозорих, білих і кольорових листах, що дозволяє реалізовувати сміливі креативні ідеї;
  • матеріал добре формується і гнеться (гнуття на струні), розрізається, склеюється. По ньому можна додатково малювати;
  • полістирол придатний до друку. Варто пам'ятати, що після виробництва листи можуть виділяти деякі речовини, тому перед нанесенням самоклейних плівок може знадобитися додаткова дегазація, щоб уникнути появи бульбашок.

Компанія АВЕРС пропонує на українському рекламному ринку великий асортимент різноманітних пластиків. Менеджери з радістю розкажуть про їхні особливості та допоможуть підібрати оптимальний продукт. Звертайтеся в чат або за телефонами.

Товари зі статті
Sale
Білий KOMABRITE ПВХ спінений, 10 мм
лист
-
+
1 384,11 ₴/м2
1 301,06 ₴/м2
Сума: 8 134,88 ₴
Білий OCTOPLAN ПВХ спінений, 4 мм
лист
-
+
395,01 ₴/м2
Сума: 1 469,83 ₴
Sale
Білий OCTOPLAN ПВХ спінений, 8 мм
лист
-
+
782,50 ₴/м2
680,77 ₴/м2
Сума: 2 533,15 ₴
Білий OCTOPLAN ПВХ спінений, 3 мм
лист
-
+
296,78 ₴/м2
Сума: 1 104,32 ₴
Білий OCTOPLAN ПВХ спінений, 10 мм
лист
-
+
938,83 ₴/м2
Сума: 3 493,39 ₴
Білий OCTOPLAN ПВХ спінений, 2 мм
лист
-
+
207,33 ₴/м2
Сума: 1 296,33 ₴