Помилки при роботі з ПВХ

12.02.2021
Корисна інформація Застосування матеріалів Листові пластики
Прочитали: 2279
Помилки при роботі з ПВХ

Незалежно від того, чи оформлюєте ви свій магазин, чи виготовляєте рекламний щит, ПВХ — ідеальний матеріал, тому що його дуже легко обробляти. Однак, якщо ви тільки починаєте працювати, можуть виникнути певні складнощі, пов'язані з відсутністю досвіду і навичок. Пропонуємо огляд найбільш поширених помилок.

Невідповідні інструменти

Неправильний вибір інструментів — може привести до пошкодження матеріалу.

При свердлінні ПВХ найкраще використовувати свердло з швидкорізальної сталі.

Різання ПВХ-пластика здійснюється за допомогою верстата для різання листового матеріалу, ЧПУ-плотера, сегментних ножів. Для пиляння підходять стрічкові, дискові, пластинчасті та лобзикові верстати.

Застосування багатозахідних фрез призводить до поганого видалення стружки. Для полімерів прекрасно підходять однозахідні фрези.

Неправильний режим обробки

ПВХ не підлягає обробці лазером, оскільки в процесі виділяється хлористий водень, який при взаємодії з вологою перетворюється на кислоту. Ця сполука руйнує компоненти обладнання. Крім того, речовини, що виділяються, викликають подразнення слизових оболонок очей і верхніх дихальних шляхів.

При механічній обробці занадто мала швидкість роботи потребує зайвих зусиль і не дозволить обробити матеріал належним чином — порізати, просвердлити або фрезерувати. Водночас перевищення коректної швидкості обробки призводить до перегріву або пошкодження інструменту.

Ще одна помилка новачків — надмірний тиск і різкі рухи інструменту, через що можуть виникнути тріщини.

Також запорукою якісного результату є правильний вибір швидкості подання, занадто швидке подання, наприклад, може спричинити поломку фрези.

Робота з ПВХ в неправильному температурному режимі

Оптимальна температура для гнуття — 115-130 ° С, термоформування — 160-170 °. Робота при більш низьких температурах може призвести до появи тріщин.

Низькоякісний матеріал

При обробці низькоякісного спіненого ПВХ швидко тупляться фрези і ножі.

Ігнорування полів

При свердлінні отворів безпосередньо біля краю листа, можуть виникнути тріщини. Відстань між краєм листа і краєм просвердленого отвору повинна бути, щонайменше вдвічі більше товщини листа ПВХ.

Передчасне видалення плівки

Це поширена помилка при роботі з будь-якими листовими пластиками. Видалення плівки до закінчення всіх видів робіт, призводить до появи непотрібних пошкоджень і подряпин поверхні.

Налипання стружки

Робота у запиленому цеху і різання ПВХ на обладнанні без системи видалення стружки призводить до налипання сміття на поверхню ПВХ через статичний заряд.

Компанія AVERS пропонує широкий вибір листових пластиків, а також забезпечує кваліфіковану технологічну підтримку. Потрібна допомога? Звертайтеся до менеджерів у чат або за телефоном.