Проблеми, з якими можна зіткнутися при виборі бюджетних АКП

31.03.2021
Корисна інформація Обробка матеріалів Алюмінієві композитні панелі
Прочитали: 2323
Проблеми, з якими можна зіткнутися при виборі бюджетних АКП

Алюмінієві композитні панелі — це сучасний матеріал, який активно використовується в архітектурі, дизайні та рекламі. Однак останніми роками з'явилася низка контрафактних продуктів, що призвело до безлічі рекламацій, проблем із якістю і значних збитків споживачів.

Знебарвлення

Для внутрішнього та зовнішнього застосування, як правило, використовуються різні серії композиту. Дорожчі зовнішні панелі мають PVDF-покриття, стійке до УФ-променів.

Лицьова сторона бюджетного композиту має полімерне PET-покриття. При експлуатації на відкритому повітрі УФ-промені поступово руйнують полімерне покриття, що природним чином прискорює процес старіння і викликає знебарвлення.

Дефекти верхнього шару

Попередня обробка алюмінієвого шару безпосередньо впливає на якість усієї композитної панелі. Насамперед алюмінієвий шар очищається від поверхневих забруднень і оксидів, і тільки після цього на поверхню наносять спеціальний адгезійний склад для кращого закріплення полімерного шару фарби.

Однак деякі виробники не контролюють процес очищення поверхні, температуру, концентрацію очисника, час обробки, що впливає на якість АКП. Ці фактори неминуче призведуть до низької якості забарвлення композитної панелі, а також низького або нестабільного опору відшаровуванню при згині. Крім того, базовий матеріал для зовнішніх робіт вимагає обов'язкового захисту від корозії.

Також деякі виробники не контролюють якість алюмінієвого сплаву, алюміній повинен бути чистим, без добавок для здешевлення, інакше термін експлуатації таких панелей дуже обмежений. Під впливом вітру, сонця і дощу неминуче виникне деформація.

Розшарування

Адгезійний шар — це сполучний матеріал, який скріплює шари алюмінію і наповнювача. Деякі виробники економлять на цій складовій. Бюджетний склад спочатку дає достатню адгезію, проте в процесі зовнішньої експлуатації така панель може розшаруватися.

Подібна проблема може виникнути і у тому випадку, якщо як наповнювач використовуються невідповідні матеріали. Ідеальний варіант — поліетилен. Він нетоксичний, простий у обробці і дає найкращий зв'язок з алюмінієм.

Щоб знизити вартість, недобросовісні виробники використовують низькоякісний полімер, що містить токсичний газ, а також можуть змішувати поліетилен із переробленим матеріалом, що призводить до відсутності стабільності властивостей. Крім того, при обробці таких панелей, інструмент буде швидше тупитися або навіть ламатися.

Неякісна захисна плівка

Якісні панелі покриті захисною плівкою, яка надійно захищає їх при транспортуванні, зберіганні і обробці. Крім того, плівка містить важливу інформацію з напрямком прокату, технічними рекомендаціями, індикатором УФ-випромінювання і логотипом виробника.

При роботі з дешевими панелями можуть виникнути складнощі під час зняття захисної плівки через полімеризацію клею.

Панелі ECOBOND: якість і довговічність

Алюмінієвий композит ECOBOND відповідає міжнародним стандартам якості. В асортименті представлені різні серії для внутрішнього і зовнішнього застосування в найрізноманітніших кольорах і фактурах.

Особливо актуальною для українського ринку є серія ECOBOND OPTIMA. Панелі відрізняються технологічністю, високою стійкістю до механічних навантажень, міцністю і довговічністю.

Компанія AVERS — офіційний представник бренду ECOBOND в Україні. Хочете придбати першокласний матеріал без переплат? Звертайтеся до менеджерів — у чат або за телефонами.

Товари зі статті
Брашована стандартна сталь ECOBOND OPTIMA композитна панель,3 мм
лист
-
+