Видалення старої графіки

12.08.2020
Обробка матеріалів Інструменти, клей, скотчі Листові пластики
Прочитали: 2315
Видалення старої графіки

Коли йдеться про вінілову графіку, найчастіше основна увага приділяється вибору правильної плівки, технології друку і якісному нанесенню. Однак варто враховувати і те, що рано чи пізно виникне необхідність видалити рекламне зображення. Розглянемо методи та інструменти, які можуть знадобитися. 

Пластиковий ракель

Найпростіший спосіб видалити самоклейну плівку — просто зняти її. Для того, щоб це здійснити максимально легко, важливо не перевищувати рекомендований виробником термін зовнішньої експлуатації. Якщо таких даних немає, то можна спробувати оцінити, як давно матеріал було нанесено — для цього потрібно звернути увагу на наявність і розмір усадки. Відсутність усадки по краях може свідчити про те, що плівка є досить свіжою. Якщо є сліди усадки, а саме клей виходить за краї плівки — матеріал вже не перший рік застосовується зовні приміщення.

Чим плівка молодше, тим більше шансів зняти її повністю на великих ділянках. Чим реклама старше, тим більша ймовірність того, що вона стане крихкою і буде зніматися невеликими шматками. При тривалому впливі ультрафіолету відбувається інтенсивне старіння плівок.

Якщо матеріал свіжий — нам буде потрібний спеціальний ракель, що дозволяє підчепити край плівки.

Нагрівання

Якщо демонтаж самоклейних плівок ускладнений, можна домогтися більш плавного відриву вінілу за допомогою його нагрівання промисловим феном або парогенератором. Використовуючи обладнання, необхідно нагріти плівку до температури 70-80°С. Якщо дозволяє клімат і погода, можна обрати момент, коли зображення добре прогріється на сонці. Нагрівання допоможе пом'якшити клей під плівкою і скоротить обсяг роботи, необхідної для очищення основи.

 

Очищувачі для видалення залишків

Незалежно від того, відклеюється плівка великими фрагментами або невеликими частинами, на поверхні можуть залишитися рештки клею. Якщо знімається якісна плівка преміум-класу, яка використовувалася протягом гарантійного терміну, то сліди не стануть проблемою. Однак якщо йдеться про менш якісні продукти, то будуть потрібні спеціальні засоби-очисники. Вони руйнують хімічні зв'язки клею і дозволяють стерти його з основи.

Оптимальний варіант — нетоксичні біорозкладані очисники, які є екологічно безпечними, наприклад, цитрусові очисники на водній основі. Однак із ними теж слід поводитися обережно, застосовувати в добре вентильованому приміщенні і мінімізувати контакт зі шкірою. Завжди рекомендується спочатку протестувати такі хімікати на некритичних ділянках, щоб з’ясувати придатність для конкретного застосування.

Нанесіть хімікат на залишки клею, зачекайте кілька хвилин і зішкребіть ракелем. Потім поверхню необхідно помити, щоб підготувати до нанесення наступного зображення.

Спеціальні засоби

На ринку також представлені спеціальні засоби для видалення вінілової плівки і залишків клею за один прохід. Їх наносять безпосередньо на зображення або використовують просочений паперовий рушник. Флюїд проникає у вініл і розм'якшує клейовий шар, дозволяючи знімати всю графіку цілком — без залишку.

Зачекайте вказаний у інструкції час — і плівка буде готова до зняття. Необхідно врахувати, що подібні засоби не можна наносити безпосередньо на основу, оскільки вони можуть пошкодити фарбове покриття.

Електричні прилади

Коли йдеться про великомасштабні проекти, може знадобитися щось більш ефективне або потужне. У цьому випадку можна використовуватися спеціальні насадки для електродрилі. Зубчасте колесо, виготовлене з гумової суміші, м'яко видаляє лицьову плівку і клей із металу, скла або скловолокна, не знебарвлюючи основу. Гумові зубчасті колеса призначені для підхоплення країв вінілу і зняття їх із основи.

Швидкість роботи у цьому випадку буде досягати 3-5 м2/год. Як правило, насадка розрахована на 90 хвилин використання.

У компанії AVERS пропонується великий вибір самоклейних плівок із постійним або знімним клейовим шаром. Крім того, тут можна придбати різноманітні засоби та інструменти для видалення рекламних зображень і отримати професійну технологічну консультацію щодо їх застосування. Звертайтеся у чат або за телефоном.

Товари зі статті
Прозорий глянцевий Oracal 640 самоклеюча плівка для трафаретного друку
рулон
-
+
Білий глянцевий Oracal 640 самоклеюча плівка для трафаретного друку
рулон
-
+
Малиновий глянцевий Oracal 641 041, плотерна самоклеюча плівка
рулон
-
+
Sale
Ультрамариновий глянцевий Oracal 751С 058, автомобільна самоклеюча плівка
рулон
-
+
Sale
Золотий матовий Oracal 8510 095, самоклеюча плівка для декорування скла
рулон
-
+
504,63 ₴/м2
469,31 ₴/м2
Сума: 23 465,50 ₴
Прозорий глянцевий Oraguard 210, самоклеюча плівка для ламінації
рулон
-
+
Прозорий глянцевий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Прозорий матовий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Hit
Білий глянцевий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Sale
Hit
Білий матовий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
84,55 ₴/м2
71,87 ₴/м2
Сума: 3 773,18 ₴
Білий глянцевий Orajet 3651, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Білий глянцевий Orajet 3551RA, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+