Зберігання зерна у рукавах

11.08.2020
Корисна інформація Листові пластики
Прочитали: 77
Зберігання зерна у рукавах

Правильне зберігання зерна — пріоритет для багатьох виробників. Висока врожайність, висока вологість і необхідність збільшити ефективність збирання врожаю можуть викликати суттєві проблеми зі зберіганням. Є кілька варіантів, доступних фермерам, але основним пріоритетом є пошук безпечного рішення, що зберігає зерно сухим і забезпечує аерацію для контролю температури. Рішення виробника ґрунтується на ємності сховища, можливості керувати умовами та очікуваної віддачі.

Зберігання зерна: варіанти

Найчастіше, вибір відповідного сховища зводиться до таких опцій:

  •  

Спеціальні споруди.

  • Бункери є гарним сховищем, завдяки їх здатності захищати зерно від опадів. Вони дозволяють контролювати аерацію для контролю температури і вологості. Деякі фермери також вдаються до спроб використовувати старі бункери, які не застосовувалися протягом багатьох років. Це можливо, але недоцільно з точки зору безпеки та функціональності. У старих конструкціях може бути порушена цілісність або виникнуть проблеми з вентиляцією.
  •  

Зовнішнє зберігання.

  • Бурти на елеваторах можуть стати короткостроковим рішенням проблеми зберігання зерна. Проте відкриті бурти є повністю уразливими для вологи. Доступні спеціальні покриття, які допомагають захистити зерно від забруднень. Іноді до таких покриттів додають систему аерації. Поверхня землі повинна бути з низькою проникністю (наприклад, асфальт або цемент), також має бути система відводу води.
  •  

Поліетиленові рукава.

  • Відносно нове рішення, популярність якого зростає в багатьох країнах. Цей варіант чудово підходить для нетривалого зберігання (протягом декількох місяців) вологого зерна (до 17%). Всередині герметичного рукава не заводиться цвіль і швидко гинуть комахи-шкідники. Крім того, він допомагає поліпшити логістику прибирання. Серед інших переваг відносна бюджетність і доступність, відсутність транспортних витрат на доставку до зерносховища, можливість зручно сортувати урожай.
  •  

ПВХ-рукави.

 • Прекрасне рішення для багаторазового використання, якісний тентовий матеріал можна багаторазово згортати і розгортати, його значно складніше пошкодити в порівнянні з поліетиленом, для забезпечення герметичності не потрібно 3 шари, досить одного шару тканини TENTEX — і урожай буде гарно захищений від опадів і комах.

 

 

Рукава: експлуатація

Такі рукави також називаються зерновими мішками та можуть бути зручною опцією для збору зерна безпосередньо з комбайна і зберігання його на центральній ділянці ферми. Обсяг такого мішка варіюється від 100 до 300 т.

Для виготовлення часто використовується тришаровий поліетилен, який захищає від тепла і світла, однак застосування вінілових тканин захистить урожай і від УФ-випромінювання. Варто зауважити, що використання мішків низької якості може швидко стати дуже дорогою помилкою.

Для завантаження і вивантаження зерна потрібне спеціальне обладнання, вартість якого важливо врахувати при плануванні витрат.

Для того, щоб зберігання в рукавах було по-справжньому ефективним, необхідно дотриматися кількох умов:

 • правильно підготувати майданчик для зберігання. Це повинно бути тверде, гладке місце з підняттям, щоб могла відходити надмірна волога;
 • уникати переповнення при завантаженні, заповнити рукава рівномірно і прямо;
 • якісно герметизувати мішок, застосовуючи термозварювання або спеціальні затискачі;
 • контролювати вологу і регулярно відбирати проби для контролю якості;
 • своєчасно оглядати рукава і усувати будь-які пошкодження.

У компанії AVERS представлений асортимент спеціальних ПВХ-матеріалів, які можуть бути використані для реклами, дизайну, а також створення спеціальних конструкцій, в тому числі рукавних сховищ для зерна. Звертайтеся у чат або за телефонами за детальною консультацією.

 

Товари зі статті
Білий KOMAPRINT ПВХ спінений, 10 мм
лист
-
+
Білий KOMABRITE ПВХ спінений, 2 мм
лист
-
+
Hit
Білий KOMABRITE ПВХ спінений, 3 мм
лист
-
+
Білий KOMABRITE ПВХ спінений, 4 мм
лист
-
+
Білий KOMABRITE ПВХ спінений, 5 мм
лист
-
+
Білий OCTOPLAN ПВХ спінений, 2 мм
лист
-
+
Hit
Білий OCTOPLAN ПВХ спінений, 3 мм
лист
-
+
Білий OCTOPLAN ПВХ спінений, 4 мм
лист
-
+
Білий OCTOPLAN ПВХ спінений, 5 мм
лист
-
+
Білий KOMABRITE ПВХ спінений, 10 мм
лист
-
+
New
Білий OCTOPLAN ПВХ спінений, 8 мм
лист
-
+
Білий OCTOPLAN ПВХ спінений, 10 мм
лист
-
+