Як правильно клеїти плівку Oracal на скло або оргскло

31.08.2021
Застосування матеріалів Самоклеючі плівки
Час читання 15 хв
Прочитали: 13771
Як правильно клеїти плівку Oracal на скло або оргскло
На основі цікавого прикладу – комбінації плівки для декорування скла Oracal 8510 і вітражної плівки Oracal 8300, обклеювання скляної стіни в офісі – докладно розглянемо, як правильно клеїти плівку оракал. Матеріал заснований на кейсі компанії Orafol за участю її фахівців. У статті показуємо, як клеїти плівку на воду - наклеювання на мильний розчин.
 
Ідея: обклеїти скло (оргскло) або внутрішню офісну перегородку, що складається з декількох секцій, з'єднаних між собою силіконової (або гумової) прокладкою. З одного боку матова плівка, що самоклеїться, для створення приватності, з іншого – декоративна вітражна плівка. Комбінація дасть ефект кольорової напівпрозорої матової плівки. Плюс скляні двері в офіс буде обклеєно матовою плівкою з аплікацією, вирізаною на плотері.
Як очистити скло (оргскло) перед наклеюванням плівки Існують магазинні та промислові рідини для чищення скла. Ми ж приготуємо універсальну суміш самостійно, вона буде використовуватися як для очищення скла перед обклеюванням, так і в якості мильної рідини в процесі обклеювання.

Для суміші використовуємо шампунь (або засіб для миття посуду), ізопропіловий спирт і очищену воду. Фахівці дають такі пропорції: 

Для холодної пори року 

  • 1,4 літра очищеної води (переважно дистильованої) 
  • додати 4 краплі засобу для миття посуду або дитячого шампуню 
  • додати 3 столові ложки ізопропілового спирту 91% 

Для теплої пори року 

  • 1,4 літра очищеної води (переважно дистильованої) 
  • додати 6 крапель засобу для миття посуду або дитячого шампуню 
  • додати 2 столові ложки ізопропілового спирту 91% 

Для рівномірного розпилення використовуємо пульверизатор або пневматичний розпилювач. Після з'єднання інгредієнтів розчин потрібно ретельно змішати шляхом струшування. Мильний розчин нанести на скло і за допомогою гумового ракелю для миття вікон видалити забруднення. Розпорошите розчин повторно і протріть скло віконною губкою, уникайте рушників на паперовій основі та мікрофібри. Рекомендується чистити скло з обох боків.

Як клеїти на скло наклейку (або плівку з плотерною висічкою) за допомогою монтажної плівки

Після очищення знову нанесіть мильний розчин на скло. На фото – срібляста плівка Oracal 8510 з плотерною висічкою, вже перенесена на монтажну плівку без підкладки Oratape HT95.

Помістіть лицьову сторону плівки на мокре скло, волога буде утримувати плівку на поверхні. Під лицьовою стороною маємо на увазі декоративний шар плівки 8510, поверх якого наклеєна плівка монтажна. В цьому випадку вона виступає ще і в ролі захисної, щоб при розгладженні оракалу 8510 не пошкодити краю аплікації.

Прикладіть плівку лицьовою стороною до мокрого скла і поступово знімайте підкладку.

Наносите розчин на клейовий шар плівки для скла у міру того як знімаєте підкладку, щоб клей не висихав. Після повного видалення підкладки знову пройдіться розпилювачем уздовж всієї площині плівки.

Тепер мокрими пальцями від'єднайте плівку від скла і переверніть клейовим шаром до скла. Якщо плівка не має захисної плівки поверх декоративного (лицьового) шару, не використовуйте гумовий ракель, він може пошкодити (подряпати поверхню), для ділянок без захисної плівки використовуйте гумовий валик або акриловий ролик. Розгладжуйте плівку.
Переконайтеся, що краї щільно підіткніть, і тільки-но вся область буде нанесена, пройдіться по ній ще раз валиком.
 
Після обклеювання дайте плівці 5-10 хвилин, перш ніж підрізати краї, щоб точно бути впевненим, що клей взявся і плівка не з'їде з місця. По кутах на плівці потрібно зробити невеликий надріз, щоб зняти напругу.
Обріжте зайву плівку по краях за допомогою гумового ракелю і ножа для різання плівки. Прикладіть ракель до скла так, як показано на фото нижче і переміщайте його повільно зверху вниз, слідуючи ножем за рухом ракелю.
При використанні такої техніки по краях скла утворюється невеликий проміжок в товщину ракелю. Для зняття монтажної плівки ще раз змочіть її розчином, рівномірно розподіліть вологу поверхнею. Потім монтажну плівку потрібно натягнути під максимально гострим кутом відносно самої себе, як показано на зображенні нижче.
Як рівно приклеїти оракал на скло
 
На черзі обклеювання декоративною плівкою 8510 скляної офісної стіни, що складається з декількох секцій. Для горизонтального обклеювання в довжину (як на фото) скористайтеся допомогою колеги. Менше складок, менше ризику падіння плівки на підлогу.
 
Наклеюється смуга за таким же принципом: на мокру скляну поверхню наноситься плівка клейовою стороною назовні та рясно змочується. Плівка буде триматися на склі завдяки волозі. Потім знімаємо з клейового шару захисну плівку під таким же широким кутом (майже 180 градусів), як це було показано на фото вище при обклеюванні скляних дверей плівкою з плотерною висічкою. А після перевертаємо плівку, на цей раз клейовим шаром до скла.
Плівку по лицьовій поверхні теж накочуємо гумовим або акриловим валиком, від середини – до країв.
У статті наведено приклад горизонтального наклеювання смуги на перегородку з декількох скляних секцій, сполучених через силіконовий прошарок. Плівку в таких місцях потрібно розрізати так, щоб лінія розрізу припала приблизно на середину прокладки. По-перше, це повністю зніме напругу з плівки, по-друге, допоможе зробити стики скел акуратними.
 
Потім плівку слід змочити ще раз і знову пройтися поверхнею валиком, і якщо в попередній раз вологу і бульбашки повітря розганяли у напрямку від середини смуги до країв вгору і вниз, тепер робимо те ж саме у напрямку до стику скел. Знову чекаємо 5-10 хвилин, щоб клей зафіксувався. Потім приступаємо до обробки країв гострим коротким лезом. Ріжемо так, щоб лезо прилягало до торця скла.
Тепер прибираємо залишки вологи з поверхні плівки довгим гумовим ракелем для очищення скел. Рух ракелю – уздовж краю плівки, щоб не зачепити та не загнути випадково краї.
 
Якщо через якийсь час на плівці по краях видно, що вона не приклеєна щільно, ліквідувати недолік можна за допомогою теплового пістолета на середньому рівні прогріву. Після чого притиснути повторно просушену плівку до скла. Таким же способом можна пропрацювати всі краї плівки по периметру: прогріти та притиснути пальцями.
 
Невеликі бульбашки під плівкою (найчастіше це залишки води під плівкою) видаляються маленьким гумовим ракелем і акуратними дробовими рухами у напрямку до краю плівки.
Невеликі складки також відновлюються за допомогою теплового пістолета. І тут є нюанс: надмірно гаряче повітря може призвести до посилювання зморшок, плівка, так би мовити, спікається. Використовуйте тепле повітря, щоб стежити, як поступово плівка стискається і зморшка зникає. Оскільки "тепле повітря" – поняття досить неконкретне, використовуйте в якості індикатора тильну сторону долоні. Повинно бути тепло, але не гаряче, руку можна тримати під потоком повітря.
Плівки для скла Oracal 8300 клеїться таким же способом, що і декоративна.
 
Що отримуємо в результаті: комбінація кольорової вітражної плівки та декоративної матової дає ефект матової поверхні в кольорі. На фото видно різницю між глянсовою плівкою Oracal 8300 і комбінацією плівок. 
 
Товари зі статті