×
Тел.: (044) 500 3025

18.12.2020

Основна відмінність двосторонніх клейких стрічок від звичайного скотча — як і випливає із назви — наявність клейкого покриття з обох сторін. Це важлива особливість, яка визначає користь продукту і придатність для різних завдань. Насамперед, двосторонні скотчі — ідеальний вибір для непомітного з'єднання двох матеріалів.

Різновиди двосторонніх скотчів

Основна відмінність між двосторонніми стрічками зводиться до матеріалу основи. Вона може бути спіненою, плівковою, тканинною або акриловою. Спінені стрічки — товстіші і краще підходять для структурованих і неоднорідних поверхонь.

Клейовий шар

І тонкі, і товсті стрічки також розрізняються клейовим шаром. Як правило, використовується акриловий і каучуковий клей. Каучукові клеї часто дешевше і гірше підходять для вуличного застосування. Це гарний вибір для короткострокового проекту в невибагливому середовищі.

Акрилові клеї, навпаки, є дорожчими, але значно менше схильні до старіння. Вони не такі чутливі до світла, тепла і вологи, більш стійкі до більшості хімікатів. Водночас вони створюють більш слабку початкову адгезію, хоча адгезія посилюється у кілька разів протягом перших годин.

Двосторонні стрічки найкраще приклеюються до поверхні з металу, скла, паперу, картону, акрилової фарби і правильно обробленого дерева. Поверхні, яких слід уникати, включають силікон, тефлон, метали з порошковим покриттям, непідготовлений бетон і дерево, поліпропілен, поліетилен та інші поліолефіни.

Переваги спінених стрічок

Робочі характеристики спінених скотчів включають амортизацію, компенсацію вібрацій, нерівностей поверхонь і термічне розширення між поверхнями з різними температурами. Ці стрічки також можуть використовуватися як ущільнення, щоб запобігти проникненню повітря, вологи.

Ось деякі з переваг використання спінених двосторонніх стрічок:

  • Прискорення циклу монтажу і збірки. Для надійного кріплення панелей та інших великих деталей може знадобитися безліч гвинтів або заклепок. Свердління отворів і затягування кріплень вимагає часу, а це подовжує тривалість збирання. За допомогою стрічок можна виключити трудомісткі операції, що вимагають ручних інструментів, і скоротити час циклу.
  • Зниження вимог до навчання і ризику травм. Застосування двосторонніх стрічок не вимагає спеціального навчання або інструктажу. Робочим також не потрібні засоби індивідуального захисту. При цьому персонал, який використовує гвинти, повинен знати, як правильно застосувати дриль і мати засоби захисту органів зору та слуху.
  • Підтримка теплового розширення і стиснення. При зміні погоди двосторонні стрічки зберігають силу зчеплення, на відміну від механічних застібок, які можуть ослабнути у тих же умовах.
  • Зменшення деренчання. Вібрація призводить до розхитування і деренчання механічних кріплень. Спінена основа може гасити небажані вібрації і не деренчить.
  • Привабливий зовнішній вигляд. У готових конструкціях відсутні підняті головки кріплень, що призводить до отримання більш гладких кінцевих продуктів без просвердлених отворів, які можуть пропускати вологу, що викликає іржу і знебарвлення поверхні. Крім того, зібрана за допомогою стрічки готова конструкція менше важить.

Сфери використання спінених стрічок

Такі стрічки знайшли широке застосування як в побуті, так і в різних галузях промисловості:

  • збирання меблів, кріплення дзеркал;
  • внутрішнє оздоблення приміщень, кріплення, плінтусів, пластикових полиць, гачків та інших елементів декору;
  • автомобільний тюнінг;
  • складання рекламних, виставкових і торгових конструкцій

Застосування

При наклеюванні двостороннього скотча, незалежно від поверхні, необхідно дотримуватися деяких загальних процедур. Щоб досягнути найкращих результатів, поверхні слід промити сумішшю ізопропілового спирту, а потім витерти насухо.

Оптимальні умови — кімнатна температура. Остаточна адгезія для акрилових двосторонніх стрічок настає через добу.

Видалення

Є кілька способів видалення двостороннього скотча: змочіть стрічку ізопропіловим спиртом і потріть залишки, зішкребіть їх шпателем або чимось подібним, використовуйте теплу мильну воду або тепло, щоб нагріти стрічку і послабити з'єднання, можливе застосування спеціального диска для видалення стрічок.

Компанія AVERS пропонує українським споживачам широкий асортимент двосторонніх скотчів від світового лідера HPX. У лінійці присутній двосторонній скотч на спіненій основі для кріплення стендів, а також безліч інших різновидів. Звертайтеся у чат або за телефонами до менеджерів для знайомства з асортиментом і отримання професійних технічних рекомендацій.Якщо у Вас виникли питання щодо матеріалів і послуг компанії "Аверс", замовте "Зворотній дзвінок". Ми передзвонимо Вам найближчим часом!