Гексагональний фасад з АКП

16.09.2021
Застосування матеріалів Алюмінієві композитні панелі
Час читання 20 хв
Прочитали: 2356
Гексагональний фасад з АКП

На тісних будівельних ділянках важко спроектувати будівлю, яка буде ефектно виглядати і стане цікавою складовою міського ландшафту. Фасад, цілком або частково обшитий гексагональними (шестикутними) касетами з алюмінієвого композиту, може стати одночасно високотехнологічним і естетичним рішенням.

Особливість шестикутної форми

Форма шестикутника часто зустрічається в природі. Найпоширеніші приклади — бджолиний вулик, базальтові стовпи, будова очей деяких комах. Правильні шестикутники близькі за формою до кола і мають додаткову симетрією в порівнянні з квадратами. Ці властивості дають такі переваги:

  • Шестикутник — це форма, яка найкраще заповнює площину одиницями однакового розміру і не залишає зайвого місця. Периметр ділянки, заповненої шестикутниками мінімізується через кути в 120°. По суті, це та ж сама причина, з якої вулики будуються з гексагональних стільників: у такий спосіб зводиться до мінімуму кількість матеріалу, що використовується для створення решітки чарунок із заданим об'ємом.
  • Шестикутні панелі краще підходять для увігнутих поверхонь: при роботі з великими площами, де трохи увігнуті або опуклі частини фасаду є складовою задумки, шестикутники краще підходять, ніж чотирикутники. Тому футбольні м'ячі складаються зі шестикутних фрагментів.
  • Усі «сусіди» є ідентичними, у квадратних сіток є два класи «сусідів»: ті, що в основних напрямках мають загальне ребро, і ті, що в діагональних напрямках мають загальну вершину. Навпаки, гексагональна чарунка сітки має шість ідентичних сусідніх чарунок, кожна з яких має одну з шести сторін рівної довжини. Крім того, відстань між центрами є однаковою для всіх «сусідів».
  • Гексагональні касети рівномірно розподіляють силу. Завдяки взаємно підтримуючій структурі, стільникові панелі можуть витримувати сильні вітри, удари, землетруси.

Приклади в архітектурі

Архітектори в усьому світі активно використовують композитний фасад з шестикутною структурою. Яскравий приклад — будівля для роздрібної торгівлі Hexalace, спроектована студією Ardete в районі САС Нагар (Індія). З огляду на спеку і вологість, архітектори прийняли рішення створити фасад, що складається з декількох шарів. Шестикутні елементи з алюмінієвого композиту — частина складної конструкції, яка забезпечує ефективну вентиляцію фасаду і створює своєрідні «кишені» для руху прохолодного повітря. Крім того, гексагональна сітка виконує функцію перил, убезпечуючи балкони, і надає естетичну цінність фасаду, оскільки можливості будівництва на даній ділянці суттєво обмежували архітектора.

Схожу ідею використовували і архітектори житлового комплексу Duo Büro Ole Scheeren у Сінгапурі. Глибокі шестикутні рами, які використовуються для оформлення фасаду, призначені для захисту від сонця і охолодження внутрішніх просторів, створюють мікроклімат, подібний оазису.

Студія SuperLimão Studio використовувала шестикутники для оздоблення фасаду магазину Estar Móveis у бразильському Сан-Паулу. Гексагональні касети дозволили втілити ідею з дещо увігнутим фасадом. Використовувалося два типи касет — із перфорацією і непрозорі, що оригінально виглядає і забезпечує огляд приміщень, що знаходяться всередині.

Ще один приклад, Royal Mint Experience, — одноповерхова будівля центру для відвідувачів Королівського монетного двору, спроектована британськими архітекторами Rio Architects, розташована у Південному Уельсі (Великобританія). Виробничі процеси лягли в основу концепції облицювання. Шестикутні касети різних відтінків — це абстрактне відображення монет, викарбуваних на фабриці.

Алюмінієвий композит ECOBOND: оптимальний матеріал для фасадів.

Фасади з композитних матеріалів ECOBOND — популярний вибір архітекторів по всьому світу. Міцний матеріал добре протистоїть навантаженням і атмосферним явищам. Вентильовані фасади з АКП дозволяють створювати своєрідний мікроклімат і підвищують енергоефективність будівель. Поверхня панелей у різних кольорах і фактурах виглядає естетично і сучасно.

Ще одна важлива перевага фасадних панелей із алюмінію — легка обробка. Фрезерування, різання і вальцювання дозволяють створювати касети найрізноманітніших форм. Для виготовлення шестикутної касети (як описано в одному з проектів вище) буде потрібно кілька нескладних кроків:

Лист АКП необхідно розрізати на смуги, шириною не менше 5 см. Далі створюються своєрідні прямокутні труби і вибираються додатково по одній зі сторін фрагменти матеріалу, що дозволяє зігнути касету у вигляді шестикутника.

Таким чином стільниковий фасад із АКП покликаний забезпечити захист від навколишнього середовища, створити певний мікроклімат всередині будівлі і одночасно надати фасадам візуальну ідентичність.

Товари зі статті
Брашована стандартна сталь ECOBOND OPTIMA композитна панель,3 мм
лист
-
+