Порівняння струменевих способів друку

26.11.2020
Корисна інформація Матеріали для друку
Прочитали: 3056
Порівняння струменевих способів друку

На ринку представлені різні способи струменевого друку. Правильний вибір технології і чорнил для конкретного дизайн-проекту має життєво важливе значення. Найкраще рішення — це баланс художніх потреб, практичності, функціональності і вартості.

Струменевий друк: дещо про технологію

Струменевий друк — це різновид цифрового друку. На відміну від аналогових технологій відсутня необхідність у виготовленні друкарських форм і тривалій додрукарській підготовці. Для формування зображення в струменевих принтерах використовується ряд сопел, які розпилюють крихітні краплі чорнила прямо на поверхню друку. Устаткування деяких брендів містить п'єзокристал всередині друкуючої головки, який виштовхує чорнило з сопла під дією крихітного електричного заряду.

Інші виробники застосовують термочутливі головки. В процесі друку використовується нагрівальний елемент, який випаровує чорнило в камері сопла, створюючи газовий міхур, який розширюється і витісняє чорнило.

Для багатьох рекламних завдань використовуються рулонні носії, наприклад, плівка для струменевого друку і, відповідно, принтери з рулонною подачею матеріалу. Друк здійснюється переважно водними, латексними, сольвентними, екосольвентними, УФ-затверджуваними чорнилами.

Планшетні широкоформатні струменеві принтери працюють із великими листами жорстких матеріалів. У цих пристроях зазвичай використовуються УФ-затверджувані чорнила. Гібридні широкоформатні струменеві принтери можуть працювати як із рулонами матеріалів, так і з листами жорстких носіїв і також використовують УФ-друк.

Різновиди чорнил

Тип використовуваного чорнила переважно залежить від бюджету, поверхні, на яку наноситься друк, а також виду підкладки.

У чорнилах на водній основі основним компонентом для перенесення зображення на поверхню друкованого матеріалу є вода. Такі чорнила бувають на основі барвників, що розчиняються у воді або на основі пігментів — крихітних часток, які залишаються завислими у воді.

Важлива перевага водних чорнил — висока екологічність. Однак для якісного друку необхідні спеціальні матеріали: фотопапір і художній папір зі спеціальним покриттям, самоклейні плівки з всотувальною поверхнею. Покриття на цих матеріалах допомагають контролювати характеристики крапель чорнила на поверхні відбитка. Пігментні чорнила мають більш високий рівень стійкості до знебарвлення і впливу води, ніж барвники. Широкоформатні відбитки з використанням пігментних чорнил на атмосферостійких матеріалах можна демонструвати на відкритому повітрі протягом декількох місяців без ламінування. Пігментні чорнила, нанесені на архівні зображення і фотопапір, можуть служити протягом декількох поколінь, якщо вони не підпадають під дію прямих сонячних променів протягом тривалих періодів часу або не занурюються у воду.

Відбитки, виготовлені чорнилом на основі барвників, можуть експонуватися в сухих приміщеннях і вимагають ламінування для захисту від води, вологості і тривалого впливу УФ-випромінювання.

У сольвентних і екосольвентних чорнилах використовуються розчинники з леткими органічними сполуками (ЛОС) замість води для перенесення пігментів. Початкова галузь застосування — довговічний друк на самоклейній плівці, а також інших матеріалах зі спеціальним покриттям. Вони «в'їдаються» в поверхню носія забезпечуючи міцне водонепроникне з'єднання.

Сольвентні чорнила забезпечують виняткову стійкість, не бояться води і дрібних подряпин, але чутливі до поступового впливу УФ-випромінювання, тому для тривалого використання на вулиці відбитки за можливості необхідно ламінувати. Також, під час друку сольвентними чорнилами, приміщення має відповідати вимогам постачальника принтерів і добре вентилюватися, щоб співробітники не піддавалися впливу шкідливих парів.

Сольвентні чорнила використовуються для виготовлення різноманітної зовнішньої реклами та реклами на транспорті, яка демонструватиметься на відкритому повітрі протягом багатьох років. Якщо графічні зображення будуть піддаватися впливу УФ-випромінювання, дорожньої солі, бруду і частого миття автомобілів, для додаткового захисту застосовується ламінаційна плівка.

У екосольвентних чорнилах використовуються більш м'які розчинники, які є менш шкідливими для організму людини і виробляють менше парів у закритих приміщеннях. Екосольвентні чорнила можна використовувати для короткострокової графіки на транспортних засобах та виготовлення зовнішніх вивісок, а також для внутрішніх вивісок, наклейок, настінних розписів, внутрішніх і зовнішніх мистецьких проектів.

Латексні чорнила іноді називають «стійкими водними» чорнилами. У цих чорнил на водній основі пігменти переносяться полімерами на основі латексу або смоли, які зв'язуються з підкладкою після проходження під нагрівачами.

Латексні чорнила — це найбільш екологічно чиста альтернатива сольвентним і екосольвентним чорнилам після водних. Відбитки не вимагають ламінування і можуть зберігатися на відкритому повітрі до трьох років. Вони застосовуються в широкому спектрі виробів, включаючи зовнішні вивіски, покриття для стін, міцні тканини, вивіски з підсвічуванням, друк на полотні, а також внутрішні банери і вивіски.

УФ-затверджувані чорнила мають хімічний склад, який «твердне», утворюючи жорстку плівку при дії ультрафіолетового світла контрольованої інтенсивності. Чорнила не випаровуються при нагріванні і не проникають у матеріал.

Міцні, якісні УФ-відбитки миттєво сохнуть, що дозволяє виконувати операції поверхневого друку або вирізання і фальцювання відразу після друку.

УФ-затверджувані чорнила дозволяють друкувати на величезній кількості матеріалів із покриттям і без покриття, включаючи дерево, меблі, метали, пластик і вивіски. Фарби та лаки, що тверднуть під впливом УФ-випромінювання, можна наносити шарами для створення текстурованих поверхонь або написів Брайля.

Вибір матеріалу

Окрім найбільш придатної технології, кінцевий результат істотно залежить від правильного вибору матеріалу.

Як вже зазначалося, водні чорнила вимагають, щоб поверхня була спеціально підготовлена ​​під струменевий друк. Наприклад, чудовим вибором для різноманітних рекламних проектів стане плівка для друку ORAJET 1917 із яскраво-білою матовою поверхнею і одностороннім мікропористим покриттям.

Для друку сольвентними, латексними та УФ-чорнилами прекрасно підійде біла і прозора плівка для струменевого друку Orajet 3640 з глянцевим або матовим оздобленням. Є також варіант із сірим клейовим шаром — Orajet 3641. Це перевірений вибір для обклеювання рівних поверхонь і створення яскравих рекламних зображень. Плівка з сірим клейовим шаром маскує фон поверхні і дозволяє наносити плівку без демонтажу попереднього зображення, оскільки воно не просвічується і зберігає затверджений перед друком колір.

Для криволінійних поверхонь і довгострокової реклами на транспорті підійдуть Orajet 3551RA і Orajet 3651. Обидві серії забезпечують чудову якість друку, яскраві і насичені тони, живі зображення. Клей гарантує чудову адгезію. Для зовнішньої експлуатації рекомендується наносити ламінацію Oraguard 210 чи Oraguard 215.

Компанія AVERS пропонує величезний асортимент носіїв для різних друкарських технологій. Звертайтеся у чат або за телефонами — і менеджери допоможуть підібрати оптимальне рішення для кожного рекламного завдання.

Товари зі статті
Прозорий матовий Oraguard 210, самоклеюча плівка для ламінації
рулон
-
+
Прозорий глянцевий Oraguard 215 самоклеюча плівка для ламінації
рулон
-
+
Прозорий глянцевий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Прозорий матовий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Hit
Білий глянцевий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Sale
Hit
Білий матовий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
80,96 ₴/м2
68,82 ₴/м2
Сума: 3 613,05 ₴
Білий глянцевий Orajet 3641, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Білий матовий Orajet 3641, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Білий глянцевий Orajet 3651, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Білий глянцевий Orajet 3551RA, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+