Теплиці зі стільникового полікарбонату

14.02.2020
Корисна інформація Листові пластики
Прочитали: 2339
Теплиці зі стільникового полікарбонату

Останнім часом завдяки інноваційним матеріалам і технологіям будівництва нові типи теплиць стали доступні всім, хто цікавиться садівництвом, включаючи непрофесіоналів-аматорів. Багато садівників вважають за краще обирати сучасний, високоякісний полікарбонат. Це прекрасна альтернатива склу, яке раніше використовувалося для облаштування теплиць, а також різним плівкам. Розглянемо, як правильно обрати стільниковий полікарбонат для теплиці.

Правильний матеріал скління теплиці

Перш ніж зробити остаточний вибір, корисно знати, на які характеристики варто звернути увагу. Кращий вибір для конкретної теплиці залежить від клімату і цілей. Потрібно вирощувати рослини протягом року, незважаючи на морозну зимову температуру? Багатошаровий ізоляційний матеріал із хорошою герметизацією принесе теплиці велику користь. Споруджується теплиця для м'якого клімату з метою вирощувати лише морозостійкі культури взимку або взагалі не вирощувати взимку — вибір матиме свої особливості. Щоб оцінити матеріал, потрібно враховувати наступні фактори:

 • Вартість. Приймайте до уваги як початкову, так і вартість володіння, в залежності від частоти заміни матеріалу.
 • Довговічність і гарантія. На термін служби матеріалу впливають у тому числі вітрові та снігові навантаження, його якість і відповідність конкретним умовам. Гарантія залежить від виробника — деякі виробники поставляють матеріали без гарантії.
 • Світлопропускання — скільки світла пропускає матеріал, є дуже важливим чинником продуктивності цілорічної теплиці. Але може бути важко визначити «правильну» кількість пропускання світла. Для більшості цілорічних тепличних господарств із низьким освітленням взимку, чим вище коефіцієнт пропускання світла, тим краще. Теплиці в сонячному кліматі, ймовірно, виграють від більш низького світлопропускання або деякого затінення.
 • Прозорість або напівпрозорість. Напівпрозорі матеріали добре розсіюють світло і краще підходять для багатьох рослин. Прозорі листи забезпечують кращий огляд.
 • Ізоляція — для більшості кліматичних умов з холодними зимами вищі показники ізоляції краще. Крім того, теплиці в дуже жаркому кліматі також виграють від використання ізоляційних матеріалів для скління, оскільки вони блокують надходження тепла і зберігають теплицю теплою. Ізоляція оцінюється за певним значенням (чим вище це значення, тим краще ізоляція). Іноді також дається зворотний рейтинг — значення тепловтрат, ніж воно нижче, тим менше втрачається тепла.

Переваги полікарбонату

Полікарбонат — один із найбільш поширених матеріалів для комерційних і побутових теплиць, завдяки його численним перевагам.

 • Світлорозсіювання. Полікарбонат краще розсіює світло, ніж скло, тому рослини будуть отримувати світло рівномірно, що позитивно позначиться на їх зростанні.
 • Збереження тепла. Скло швидко нагрівається і охолоджується, тому довго не зберігає тепло. Стільниковий полікарбонат істотно виграє, завдяки проміжкам у своїй структурі.
 • Міцність і довговічність. Полікарбонат практично неможливо розбити, він може витримувати суттєві вітрові та снігові навантаження, протистояти ударам без помітних пошкоджень. Щоб запобігти пожовтінню і руйнуванню, необхідно використовувати листи з УФ-захисним шаром. Гарантія на якісний полікарбонат досягає 10 років.
 • Технічне обслуговування. Більшість полікарбонатів практично не вимагають обслуговування, на відміну від скла, яке потіє і яке необхідно регулярно чистити.
 • Простий монтаж і ремонтопридатність. Оскільки полікарбонат набагато легше скла, його значно простіше встановлювати і обробляти. Монтаж стільникового полікарбонату на теплицю не представляє складнощів, якщо поводитися з ним правильно, щоб не пошкодити лист. Збірка теплиці займає зазвичай один день. Заміна окремих елементів може здійснюватися самостійно без залучення дорогих підрядників. Важливо пам'ятати про те, що стільниковий полікарбонат повинен бути належним чином герметизований із будь-якого відрізаного краю, інакше волога, цвіль і комахи можуть потрапити в порожнечі.
 • Більше доступних форм і розмірів. Полікарбонат добре піддається обробці, що дає можливість споруджувати різні за формою теплиці, складно собі уявити виробництво і монтаж 12 метрового скляного листа, його фіксації в конструкції.

Як вибрати стільниковий полікарбонат для теплиці

Для спорудження теплиць перевага віддається стільниковому, а не литому полікарбонату. Чарункова структура забезпечує легкість і кращу теплопровідність. Крім того, цей пластик є дуже гнучким. Пропускна здатність стільникового полікарбонату до 83%.

На ринку представлені різноманітні листи товщиною від 4 мм до 40 мм. Як правильно вибрати стільниковий полікарбонат для теплиці по щільності? Для стандартних теплиць середнього розміру (довжиною до 10 м) в регіонах із відносно м'яким кліматом влітку (до + 34 ° С) і взимку (не нижче -26 ° С) найкраще підійде матеріал товщиною від 8 мм.

Також важливе значення має колір матеріалу. Стільниковий полікарбонат пропонується з різним ступенем прозорості, а також у різних відтінках. Якщо в теплицю буде проникати недостатньо світла, рослини не будуть нормально розвиватися.

Зелені, коричневі і червоні відтінки краще вибирати для вирощування грибів і ягід. А від блакитного або бірюзового варто відмовитися, оскільки вони не пропускають світлові потоки для нормального фотосинтезу.

Крім того, споживачам рекомендується звернути увагу на наявність УФ-захисту матеріалу. Поверхневе УФ — покриття може бути одностороннім або двостороннім.

Отже, полікарбонат — чудовий вибір для організації гарної теплиці. Однак ефективна і надійна конструкція вимагає відповідального підходу до вибору листів. Є багато дешевих матеріалів, але вони, як правило, служать обмежену кількість часу. Набагато ефективніше інвестувати в якісний продукт, який прослужить довгі роки.

Компанія AVERS пропонує великий вибір високоякісного полікарбонату. Звертайтеся в чат або за телефонами, щоб отримати професійну консультацію про те, який стільниковий полікарбонат є кращим для теплиці та інших завдань, зрозуміти технологічні особливості і вибрати оптимальний матеріал.