ТОП-3 помилок при роботі з полікарбонатом

11.11.2019
Корисна інформація Листові пластики
Прочитали: 2993
ТОП-3 помилок при роботі з полікарбонатом

Полікарбонатні листи - це довговічне і привабливе рішення для різних видів покрівлі та скління і прозорих перегородок. Робота з ними вимагає певних знань і навичок, щоб остаточний результат виглядав і працював якнайкраще. Щоб властивості унікального матеріалу використовувалися максимально, необхідно суворо дотримуватися технологічних рекомендацій. Саме це стане гарантією бажаного зовнішнього вигляду і тривалої експлуатації.

Розглянемо топ типових помилок, яких слід уникати. Проблеми при роботі з полікарбонатом можна умовно розділити на три основні групи: помилки під час вибору матеріалу, під час обробці і під час монтажу готових виробів.

2. Неправильний вибір матеріалу / неякісний матеріал

Під час створення проекту дуже важливо обрати оптимальний матеріал для його виготовлення. Полікарбонат випускається в двох основних модифікаціях:

 • монолітний полікарбонат;
 • стільниковий полікарбонат

Монолітний полікарбонат характеризується чудовим світлопропусканням (понад 89%). Хоча цей показник можна змінити, додаючи текстуру або інший колір. УФ-захист поверхні запобігає пожовтінню. Також серед переваг:

 • висока ударна в'язкість;
 • низька вага (вполовину менше скла);
 • пожежна безпека

Стільниковий полікарбонат ще менше важить і демонструє прекрасні теплоізоляційні властивості, завдяки повітряному прошарку. При цьому звукоізоляція гірше, ніж у монолітного матеріалу. Крім того, такі листи дешевше.

Присутні на ринку сорти і марки матеріалу також відрізняються:

 • ступенем пропускання світла;
 • кольорами і відтінками;
 • товщиною;
 • загальної міцністю;
 • спеціальними властивостями - зокрема вогнестійкі, куленепробивні листи, листи з посиленим УФ-захистом

Незалежно від модифікації, гарний полікарбонатний лист відповідає таким критеріям:

 • ефективність у широкому діапазоні температур;
 • стабільність розмірів;
 • добра електрична і теплоізоляція;
 • самозагасання;
 • чудова термостійкість

2. Порушення технологічних процесів під час обробки

Один із найбільш ефективних і економічно вигідних способів надати полікарбонату потрібну форму - термоформування. Цей процес пропонує низьку вартість оснащення, швидку обробку і можливість виготовити великі деталі. Термоформування складається з декількох етапів:

 • Попередня сушка. Листи необхідно висушити із використанням циркулюючого в печі гарячого повітря. Інакше накопичена під час виробництва волога призведе до утворення бульбашок і погіршення властивостей. Час попередньої сушки залежить від товщини пластику.
 • Безпосередньо формування. При нагріванні слід використовувати контрольоване джерело тепла з рівномірним нагріванням. Процес нагріву визначатиме якість кінцевого продукту. Чим нижче температура, тим менше потоншення і вища міцність. Вища температура викликає менше внутрішнє напруження, проте може стати причиною нерівномірної товщини готового виробу.
 • Охолодження. Техніка охолодження залежить від характеристик деталі і обладнання. Для якісного полікарбонату можна використовувати примусове охолодження повітрям

В цілому, на нюанси виробничого процесу істотно впливають геометрія виробу, радіуси, кути і вирізи.

Також вельми поширена холодне і гаряче гнуття полікарбонату.

Гаряче гнуття застосовується при роботі з товстими листами. Їх можна нагрівати з двох сторін. Якщо нагрів здійснюється з одного боку, необхідно повертати лист кілька разів для рівномірного нагріву.

При холодному гнутті необхідно враховувати тиск, що додається до листа. Якщо перевищити рекомендовану силу, можуть змінитися експлуатаційні характеристики полікарбонатного листа, зокрема з'явиться чутливість до певних хімікатів або уздовж вигину зміниться колір кольорових листів.

Для різання панелей краще використовувати спеціальні інструменти. Зазвичай це дрібнозубі дискові пилки, лобзики, настільні та ручні пилки. При використанні тонших листів можна використовувати універсальний ніж.

Необхідно переконатися, що лезо гостре, щоб отримати хороший, чистий край. Листи полікарбонату також можна свердлити за допомогою дриля. (Рідинне охолодження не потрібне.)

У розкрою дуже важливо врахувати теплове розширення. Його ступінь найкраще уточнити у виробника.

3. Проблеми у монтажі

При монтажі важливо правильно вибрати методи кріплення. Один із найбільш популярних способів - кріплення саморізами через термошайбу.

При встановленні панелей необхідно переконатися, що УФ-покриття направлене назовні. Також зверніть увагу на переважний напрямок вітру і переконайтеся, що ви укладаєте листи в правильній орієнтації. При покрівельних роботах полікарбонатні листи рекомендується встановлювати з мінімальним ухилом не менше 10 градусів (це запобігає накопиченню вологи на даху).

Захисна плівка на кожному аркуші повинна залишатися на місці під час встановлення. Щоб вона не застрягала при створенні отворів для кріпильних елементів, її можна частково відігнути. Видаліть захисну плівку, щойно лист буде закріплений на місці і встановлення завершиться. Під впливом сонячних променів клей на захисній плівці може полімеризуватися і видалити її буде неможливо.

При роботі з стільниковим полікарбонатом важливо закрити всі торці листів спеціальними стрічками, на які надіваються профілі, щоб пил, сміття і волога не потрапили в повітряні канали.

Зміни температури протягом дня змусять покрівельні листи розширюватися і стискатися, тому вам необхідно врахувати цей тепловий рух. Інакше опір цим температурним корегуванням призведе до того, що покрівельні листи будуть прогинатися.

Не рекомендується використовувати силікон для герметизації, оскільки ступінь розширення/стискання силікону і полікарбонату значно відрізняються, а речовини в складі герметика руйнують полікарбонат. Необхідно уточнити відповідний герметик у виробника.

Отже, якщо правильно підійти до вибору матеріалу і врахувати всі технологічні нюанси, готовий виріб буде довго зберігати всі характеристики, властиві для полікарбонату. Компанія АВЕРС пропонує на українському ринку широкий вибір марок і сортів полікарбонатних листів, а також надає професійну технологічну підтримку. Звертайтеся в чат або за телефонами.

Товари зі статті
Sale
Білий KOMABRITE ПВХ спінений, 2 мм
лист
-
+
1 775,15 ₴/м2
266,88 ₴/м2
Сума: 1 668,67 ₴
Sale
Білий KOMABRITE ПВХ спінений, 3 мм
лист
-
+
2 348,31 ₴/м2
353,05 ₴/м2
Сума: 2 207,45 ₴
Sale
Білий KOMABRITE ПВХ спінений, 10 мм
лист
-
+
8 463,95 ₴/м2
1 272,47 ₴/м2
Сума: 7 956,12 ₴
Sale
Білий KOMABRITE ПВХ спінений, 4 мм
лист
-
+
3 166,33 ₴/м2
476,03 ₴/м2
Сума: 2 976,38 ₴
Білий OCTOPLAN ПВХ спінений, 4 мм
лист
-
+
389,43 ₴/м2
Сума: 1 449,07 ₴
Sale
Білий OCTOPLAN ПВХ спінений, 8 мм
лист
-
+
2 870,57 ₴/м2
671,16 ₴/м2
Сума: 2 497,39 ₴
Білий OCTOPLAN ПВХ спінений, 3 мм
лист
-
+
292,59 ₴/м2
Сума: 1 088,73 ₴
Білий OCTOPLAN ПВХ спінений, 10 мм
лист
-
+
925,58 ₴/м2
Сума: 3 444,08 ₴
Білий OCTOPLAN ПВХ спінений, 2 мм
лист
-
+
204,40 ₴/м2
Сума: 1 278,01 ₴