Як склеїти банерну тканину

23.07.2021
Обробка матеріалів Матеріали для друку
Час читання 10 хв
Прочитали: 7396
Як склеїти банерну тканину

Склеювання — популярний метод з'єднання банерної тканині при виробництві широкоформатної графіки. Воно використовується для об'єднання двох частин банера, а також для зміцнення торців, якщо передбачається підвішування на люверси. Як склеїти банерну тканину — читайте у нашому новому матеріалі.

Загальні рекомендації

Склеювання — це проста і доступна альтернатива шиттю, а також радіочастотному або тепловому зварюванню, що не вимагає спеціального обладнання. Серед переваг склеювання банерної тканини як методу збільшення площі банера або обробки торців:

  • Економічність. Для досягнення високого рівня полімеризації і, в свою чергу, надзвичайно міцного з'єднання потрібна дуже невелика кількість клею. Це робить клейове з'єднання економічним і рентабельним.
  • Швидке затвердіння. Варіюється залежно від складу адгезиву, зазвичай від декількох секунд до декількох хвилин.
  • Доступність. На ринку представлений великий вибір клеїв, купити якісний адгезив не складає проблеми.
  • Простота склеювання. Немає необхідності змішувати склади і дозувати інгредієнти, купувати дороге обладнання і наймати додатковий персонал.
  • Естетичність. Оскільки клеї наносяться у мінімальних кількостях, немає ризику розтікання. Після затвердіння клей непомітний між підкладками.

Для того, щоб склеєні краї не розпалися незабаром після установки, необхідно ретельно підбирати адгезив. Склеєний банер повинен протистояти вітровим навантаженням, впливу води та УФ-променів, витримувати перепад температур. При цьому важливі відсутність помітного шва і пошкоджень або складок на тканині.

Один із найпоширеніших варіантів — ціанокрилатний клей. Цей тип клею твердне під впливом вологи у повітрі та забезпечує міцне з'єднання. Також для ПВХ-тканин підходять поліуретанові клеї.

Незалежно від того, наскільки якісний клей і наскільки він підходить для банерної тканини, підготовка поверхні є ключем до успіху. У більшості випадків підійде розчин ізопропілового спирту і води у співвідношенні 50:50. Спирт розчиняє легкий жир, а вода позбавляє від бруду і пилу, що скупчився. Дочекайтеся повного висихання і намагайтеся не торкатися до очищеної поверхні, оскільки сліди можуть негативно позначитися на склеюванні.

Щоб остаточно переконатися в сумісності клею з підкладкою, рекомендується провести попереднє тестування.

Всі роботи необхідно проводити в ретельно провітрюваному приміщенні, а також використовувати засоби для захисту шкіри рук.

Правильно склеїти банер: скотч + клей

Для того, щоб з'єднання було водночас міцним і естетичним, рекомендується використовувати не тільки безпосередньо клей, але і двосторонній скотч для створення привабливого шва.

Крім того, важлива якісна обрізка краю, тому варто використовувати професійні ножі OLFA і килимки для розкрою. Рекомендований зазор, який необхідно врахувати під час друку — 1,5-3 см.

Порядок дій буде виглядати так: одна зі сторін банера ретельно підрізається, щоб отримати рівну кромку і зі зворотного боку на неї наноситься двосторонній скотч. Далі частина зі скотчем накладається на другу склеювану поверхню, і зі скотчу знімається захисна стрічка. Потім із тильного боку на технологічний «зазор» наноситься клей. Для остаточної адгезії, необхідно залишити склеєні поверхні під пресом на 8-10 годин.

Таким чином, за допомогою доступних інструментів і відносно недорогого клею можна отримати великоформатний банер для середньострокового застосування. Детальніше про інші методи кріплення можна прочитати тут.

Залишилися питання? Пишіть фахівцям AVERS у чат або телефонуйте — радо проконсультуємо.

Товари зі статті
Білий матовий Printex C 430 литий фронтліт банер для друку
рулон
-
+
Sale
Білий матовий Printex C 510 литий фронтліт банер для друку
рулон
-
+
85,79 ₴/м2
77,21 ₴/м2
Сума: 6 176,80 ₴