Каландр via лиття: на кожен товар свій покупець

20.07.2021
Корисна інформація Матеріали для друку
Час читання 20 хв
Прочитали: 2278
Каландр via лиття: на кожен товар свій покупець

Спосіб виробництва самоклейних плівок істотно впливає на їхні властивості. У чому різниця та які переваги забезпечує кожна технологія — читайте у нашому новому матеріалі.

Дещо про інгредієнти

Основа для виробництва більшості плівок — полімер полівінілхлорид (ПВХ) — відносно жорсткий пластик. До нього додаються пластифікатори для гнучкості плівки, пігменти для отримання необхідного кольору та інші добавки для досягнення певних властивостей, наприклад, поглиначі УФ-випромінювання для підвищення стійкості до УФ-променів або термостабілізатори.

Каландровані плівки

Виробництво каландрованих плівок є аналогічним до замішування і розкочування тіста для пирога. Уся сировина (зокрема, порошок ПВХ, рідкий пом'якшувач, барвники) змішується. В процесі екструзії приготована тонкодисперсна порошкова суміш зливається в однорідну масу і подається у пристрій, де розплав вирівнюється під впливом тиску і температури, що створюються валами прокатного стану.

Коли матеріал досягає валів каландра, він проходить між декількома зазорами, які підвищують температуру і однорідність. Після кожного зазору плівка стає дедалі тоншою і ширшою відповідно до специфікації. Після цього, якщо необхідно, плівка спрямовується на станцію тиснення — для додання поверхні фактури. При виробництві плівок для друку на цьому ж етапі наноситься додатковий шар лаку. Далі поверхня охолоджується, і плівка транспортується до намотувальника.

Каландровані плівки — це оптимальне рішення для нанесення зображень на рівні поверхні або поверхні з невеликими вигинами. Термін їх служби складає 1-7 років в залежності від якості, умов нанесення і експлуатації.

Переваги каландрованих плівок:

 • менші витрати на виробництво;
 • велика жорсткість і товщина, як результат — більш просте нанесення;
 • оптимальний варіант для рівних поверхонь або поверхонь із невеликими вигинами;
 • усадка полімерних плівок може становити всього 2-3%;
 • склад плівки збільшує стійкість до стирання

Сьогодні на ринку є безліч виробників каландрованих плівок. Під час вибору між ними важливо пам'ятати, що матеріал від надійного виробника зі світовим іменем і довгою історією, — це більш якісний продукт із прогнозованим і стабільним результатом. Водночас продукція no name, наприклад, китайського виробника за нижчою ціною завжди приховує за собою ряд нюансів, які варто уточнити перед покупкою. Зокрема, каландровані плівки ORACAL мають більш широкий асортимент кольорів і типів поверхні, забезпечують краще прилягання при обклеювання криволінійних поверхонь, дають меншу усадку при експлуатації понад 1 року.

Каландровані плівки можна поділити на два види: мономерні та полімерні. Різниця полягає у хімічній структурі пластифікатора, який додається до основи плівки в процесі її виробництва. Найбільш дешевий варіант — мономерні плівки, в які додаються пластифікатори з коротким ланцюгом. Вони мають тенденцію мігрувати з плівки, роблячи її крихкою. Товщина мономерної плівки варіюється від 70 до 80 мікрон, а сама плівка має тенденцію до усадки і служить до 5 років зовні приміщень.

Полімерний пластифікатор представляє собою довголанцюгові молекули, які забезпечують більш надійні зв'язки з іншими компонентами плівки. Насамперед цей зв'язок запобігає міграції пластифікаторів. Зазвичай полімерна плівка є м'якшою, еластичнішою, стійкішою і менше дає усадку. Її товщина — 60-80 мікрон, а середній термін служби — 5-7 років.

Базовий варіант для короткострокової реклами або інтер'єрної графіки на рівних поверхнях (вітринах, стендах, табличках, покажчиках) — мономерні плівки ORAJET 3640, ORAJET 3641 і ORAJET 3620. Поверхня цих плівок спеціально розроблена для високоякісного друку зображень із високою роздільною здатністю. В асортименті присутні білі і прозорі, глянцеві і матові плівки. Термін служби плівок — до 4 років.

Основна відмінність ORAJET 3640 — постійний клей, в той час як клейовий шар у ORAJET 3620 — тимчасовий. ORAJET 3641 дає можливість «блокувати» вже існуюче зображення або колір обклеюваної поверхні за рахунок сірого клею. Детальніше про різницю між плівками ORAJET 3640, ORAJET 3641 і ORAJET 3620 можна прочитати тут.

Якщо потрібна більш довговічна реклама або нанесення зображень на поверхні з вигинами, кращий вибір — серія полімерних плівок ORAJET 3551RA (переміщуваний клей) або ORAJET 3651 (постійний клей). У цих серіях також присутні білі та прозорі, матові та глянцеві плівки, плівки з білим і сірим клейовими шарами. Термін експлуатації матеріалу досягає 7 років.

Литі плівки

При виробництві литих плівок вся сировина змішується в спеціальній чаші з певною швидкістю. Рідку суміш дозують і розливають на рухоме полотно — ливарний лист, а потім нагрівають для випаровування розчинників. На тверду плівку, що залишилася, наносять клей.

Процес лиття дозволяє зробити плівку дуже тонкою і еластичною, тому такі плівки добре «пристосовуються» до форми обклеюваного продукту. Їх рекомендується використовувати для реклами на транспорті з терміном служби 5-12 років, оскільки такі плівки без проблем облягають поверхні з заклепками і складними кривими.

Переваги литих плівок:

 • низький ступінь усадки, оскільки через машину протягується поверхневий шар вінілу без клейового шару. Оскільки плівка не піддавалася ніякій напрузі у процесі виробництва, вона не намагається повернутися у вихідну форму;
 • висока довговічність і стійкість до абразивних впливів;
 • мінімальна товщина;
 • еластичність;
 • стійкість кольору;
 • можливість випускати плівки невеликими партіями;
 • «ремонтопридатність». Нагрівання феном до 50-60°С дозволяє усунути дрібні пошкодження.
 • хороше облягання складних поверхонь. Якщо плівку після нанесення нагріти до 110°С, вона ідеально ляже на різні нерівності кузова.

Крім транспорту литі плівки можна використовувати і на складних фактурних поверхнях. Наприклад ORAJET 3954 Brick Stone Film можна наносити безпосередньо на бетонні або цегляні стіни. Про креативну графіті-рекламу за допомогою ORAJET 3954 ми писали у цій статті.

Підіб'ємо короткі підсумки. Каландровані мономерні плівки — бюджетне рішення для короткострокової реклами на рівних поверхнях. Полімерні плівки розширюють діапазон застосувань. Їх можна використовувати на поверхнях із невеликими вигинами і термін їх служби триваліший. Високоякісні литі плівки відрізняються еластичністю і довговічністю. Тому успішно застосовуються на автомобілях або фактурних стінах.

Табл. 1. Порівняння литих і каландрованих плівок ORACAL

 

Каландровані

Литі

Галузь застосування

Рівні та трохи вигнуті поверхні

Складні поверхні з вигинами, заклепками

Довговічність

до 7 років

до 12 років

Еластичність

Середня

Висока

Усадка

Середня

Мала

Жорсткість і товщина

Середня

Низька

Вартість

Нижча

Вища

 

Хочете отримати більш докладні рекомендації щодо вибору? Звертайтеся за професійною консультацією до менеджерів AVERS у чат або за телефоном.

 

Товари зі статті
Прозорий глянцевий Orajet 3640, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Білий глянцевий Orajet 3641, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Білий глянцевий Orajet 3651, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Білий глянцевий Orajet 3954, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+
Білий глянцевий Orajet 3551RA, самоклеюча плівка для цифрового друку
рулон
-
+