Спіральний дах у вигляді послідовності Фібоначчі для громадської теплиці у Вінніпезі

12.10.2023
Креатив Листові пластики
Прочитали: 112
Спіральний дах у вигляді послідовності Фібоначчі для громадської теплиці у Вінніпезі

Новий центр садівництва Leaf – це центральна будівля оранжереї та 12 гектарів громадських садів і зелених насаджень. Оранжерея містить чотири окремі рослинні біоми, класну кімнату, ресторан і кафе. Ціллю архітекторів була створення простору для отримання неймовірного досвіду від «спілкування із природою». Тут архітектура виходить за рамки простого місця для розміщення та демонстрації кліматичних біомів. Сама будівля розроблена як ода красі природи.

Центральна деталь оранжереї – це, безумовно, прозорий спіральний дах, який ніби розкривається немов квітка над всім комплексом. Дах виготовлено з етилентетрафторетилену (ETFE), стійкого та прозорого пластику на основі фтору, який захищає будівлю від значних сезонних змін та оптимізує сонячне випромінювання для рослин під ним. Також для створення прозорого накриття для оранжереї ідеально підійде монолітний полікарбонат

Полікарбонату притаманна надзвичайна ударостійкість, а спеціальний захисний шар з обох сторін матеріалу захищає рослини від надмірного УФ-випромінювання, зберігаючи при цьому доступ світла у приміщення у повному обсязі. Детальніше прочитати про застосування полікарбонату різної товщини можна в цій статті.  

Прозорий купол оранжереї Leaf також знижує рівень шуму навколо, такими ж добрими характеристиками шумоізоляції володіє і полікарбонат. 

Легка та ефективна конструкція дозволяє зменшити структурну опору, як-от балки та колони, оскільки дах підтримується тонкими вигнутими тросами, а також зменшує потребу в механічних системах, необхідних для контролю внутрішньої температури.