Застосування полікарбонату у будівництві

13.02.2024
Застосування матеріалів Листові пластики
Час читання 6 хв
Прочитали: 155
Застосування полікарбонату у будівництві: види, переваги, особливості догляду

Пластичний, міцний, легкий – особливості полікарбонату, які зробили його затребуваним матеріалом у міському, комерційному та приватному будівництві. З нього виготовляють широкий спектр виробів та різних конструкцій. У ньому поєднуються властивості міцного пластику та прозорого скла, що доповнює широкий вибір розмірів та колірних рішень. Це допомагає реалізовувати будівництво з полікарбонату з урахуванням поставлених цілей та завдань.

Види полікарбонату

Класифікація заснована на різновидах матеріалу та технічних характеристиках. Залежно від їх особливостей полікарбонат використовують виготовлення певних конструкцій. Він буває:

 • монолітний;
 • профільований;
 • стільниковий;
 • багатокамерний.

Монолітний – це листовий матеріал суцільної структури. Він характерна однорідна текстура і підвищена міцність проти іншими матеріалами. Зовні нагадує оргскло, але таким не є. Стандартна товщина листів від 1 до 10 мм, але цим діапазоном міцний полікарбонат для будівництва не обмежується. Матеріал стійкий до навантажень, погодних та температурних впливів. Листи можна згинати і надавати їм дугоподібну форму.

Профільований вид представлений рельєфним та хвилястим полікарбонатом. Стандартна товщина листів від 08 до 15 мм. Як покрівельний матеріал здатний витримувати навантаження до 200-300 кг на 1 кв. Особливо потрібний у будівництві оранжерей, а також в оформленні декоративних огорож.

Стільниковий вигляд дещо складніший за своєю конструкцією. Він жорсткіший за рахунок багатошаровості зі з'єднаннями-перемичками. Чим їх більше, тим міцніше конструкція. Термін служби – близько 50 років. Стандартна товщина стільникових листів від 4 до 50 мм. Стільниковий полікарбонат пропускає до 83% світла залежно від відтінку та кількості перегородок, секцій. Випускається у різних кольорах, як і монолітний.

Багатокамерний відрізняється від стільникового кількістю прошарків. У середньому від 2 до 5. Чим їх більше, тим вища міцність та термоізоляційні властивості. Якщо одношаровий полікарбонат для будівництва використовують для навісів, перегородок, то багатокамерний - для промислових теплиць, зенітних ліхтарів, конструкцій з великими прольотами.

Властивості та застосування полікарбонату

У будівництві потрібні матеріали, для яких характерні міцність та зносостійкість. У цьому вся аспекті полікарбонат повністю відповідає вимогам. Чим більший показник товщини листа, тим він міцніший. У переліку важливих властивостей є такі:

 • стійкість до механічних пошкоджень;
 • гнучкість та удароміцність;
 • тепло- та морозостійкість;
 • стійкість до впливу УФ-променів та опадів;
 • тривалий термін служби;
 • висока світлопропускна здатність;
 • пожежостійкість (плавиться, але не горить).

У будівельній справі властивості та застосування полікарбонатів взаємопов'язані. Це функціональний матеріал, з яким просто працювати. Він простий у плані виконання монтажних робіт, безпечний та надійний. Його використовують для будівництва транспортних зупинок, стадіонів, торгових центрів. Також він незамінний для накриття паркінгів, виготовлення навісів, терас. Полікарбонат використовують у виробництві зенітних ліхтарів для вокзалів, промислових приміщень, аеропортів, у будівництві теплиць та парників та ін.

Переваги полікарбонату в порівнянні з іншими матеріалами

Будівництво – процес витратний. При виборі матеріалів рішення часто залежить не тільки від бажання отримати найкращі з них за всіма параметрами, а й доступного бюджету. У цьому плані полікарбонат явно виграє, якщо порівнювати його з металом чи зі склом. Доступна вартість – перевага.

У будівельній справі є один момент, який полягає у збереженні зовнішнього вигляду об'єкта та естетики під впливом зовнішніх факторів. Особливо йдеться про вицвітання під впливом ультрафіолету. Полікарбонат є стійким до його впливу, тому втрата відтінку після сонячного сезону виключається.

Якщо порівнювати, наприклад, монолітний вид листів з полістиролом, по міцності вони перевищують його в 150 разів. Оргскло теж програє "битву" за увагу користувачів. Так, воно схоже, але виготовляється з інших складових, а в результаті воно у 8 разів менше міцне. І важливий момент із пожежної безпеки. Полікарбонат не горить і не утворює крапель, що горять.

Експлуатація та догляд за полікарбонатом

Якщо у будівництві використання полікарбонату схвалено, потрібно знати і особливості догляду. Категорично не можна використовувати щетинисті засоби та миючі абразиви. Для очищення поверхні панелей достатньо направити на них шланг з водою під сильним натиском. Якщо потрібні миючі засоби, то виключно у поєднанні з губками чи серветками, наприклад, з мікрофібри. Жодних жорстких щіток і скребків використовувати не треба. Вони можуть подряпати поверхню без можливості відновлення зовнішнього вигляду, а також порушити поверхневий шар захисного напилення від УФ-променів.

Для матеріалу у вигляді полікарбонату будівництво – найкраща сфера застосування. З моменту появи на ринку цих панелей вони стали бестселерами. І причина очевидна — оптимальне співвідношення ціни, якості, фізичних та хімічних властивостей.

Міцність, екологічна та пожежна безпека, гнучкість, широкий температурний діапазон експлуатації (від -50 до +120-150 °C), стійкість до погодних умов – все це робить застосування полікарбонату обґрунтованим. А ще вигідним у порівнянні з іншими матеріалами.

Товари зі статті
New
Бронзовий POLICAM полікарбонат монолітний, 3 мм
лист
-
+
1 173,33 ₴/м2
Сума: 7 336,25 ₴
New
Бронзовий POLICAM полікарбонат монолітний, 4 мм
лист
-
+
1 668,96 ₴/м2
Сума: 10 435,17 ₴
Hit
New
Прозорий POLICAM полікарбонат монолітний, 2 мм
лист
-
+
800,00 ₴/м2
Сума: 5 002,00 ₴
New
Прозорий POLICAM полікарбонат монолітний, 3 мм
лист
-
+
1 173,33 ₴/м2
Сума: 7 336,25 ₴
New
Прозорий POLICAM полікарбонат монолітний, 4 мм
лист
-
+
1 564,70 ₴/м2
Сума: 9 783,29 ₴
Категории из статьи