Спінений ПВХ для друку

14.07.2021
Застосування матеріалів Листові пластики
Час читання 10 хв
Прочитали: 2321
Спінений ПВХ для друку

Спінений ПВХ — універсальна основа для внутрішніх і зовнішніх вивісок. Серія KömaPrint від KÖMMERLING, світового лідера в галузі ПВХ-пластиків, розроблена з урахуванням потреб друкованої індустрії. Розглянемо, у чому особливості та переваги цього матеріалу.

Що таке спінений ПВХ

KömaPrint — дуже міцний і твердий термопласт, що випускається у Німеччині. Він відрізняється малою вагою, твердістю і жорсткістю. Поверхня з мікрорельєфом має хорошу змочуваність, що є принциповим для прямого друку.

Матеріал легко різати, фрезерувати, свердлити, перфорувати. Також він піддається фальцюванню, згинанню, штампуванню, формуванню за допомогою прес-форм, тисненню, зварюванню і склеюванню.

Поверхня придатна для сольвентного і УФ-друку, ламінування, фарбування і нанесення самоклейних плівок. До речі, докладніше про те, чим різати спінений ПВХ-лист, можна прочитати тут і тут.

Багато графічних дизайнерів віддають перевагу KömaPrint, оскільки він є досить бюджетним і вельми ефективним для друку графіки з високою роздільною здатністю.

Особливості серії KömaPrint

Крім механічної міцності та оброблюваності, матеріали для друку повинні мати рівну гладку поверхню. Ще один важливий показник — білість, від ступеня якої залежить правильне кольоровідтворення. Також важлива стійкість до УФ-випромінювання, щоб запобігти пошкодженням поверхневого шару під впливом УФ-сушарок.

KömaPrint розроблений спеціально з урахуванням вимог поліграфічної промисловості. Рівномірно і дрібно текстурована поверхня з блиском пропонується в білому кольорі, наближеному до RAL 9003. Такий відтінок — гарантія найбільш достовірного кольору.

Серед інших особливостей листів KömaPrint:

  • легка обробка;
  • можливість 100% переробки;
  • волого- і вогнестійкість.

Для чого потрібен спінений ПВХ KömaPrint

Спінений ПВХ дозволяє реалізувати широкий спектр завдань у візуальній комунікації. Його часто застосовують для додання форми і обсягу тривимірним вивіскам і об'ємним буквам. Товстіші листи — гарний вибір для зовнішніх вивісок.

Друкована серія підходить для декорування вітрин, створення довгострокових написів, табличок, рекламних плакатів, фотодруку і друку творів мистецтва. Також KömaPrint можна використовувати для друку презентаційних матеріалів, виробництва пазлів і предметів декору.

Характеристики KömaPrint

KömaPrint доступний у різній товщині (від 2 до 10 мм). Найбільш популярними є листи завтовшки 3, 4 і 5 мм, оскільки з них легко вирізати необхідні вироби.

Однією із найбільших переваг матеріалу є його легка вага. Це спрощує процес монтажу з використанням гвинтів, гачків, двостороннього скотча або клеїв.

Однак те, що цей матеріал легкий, не означає, що він є крихким. Термін зовнішньої експлуатації вивісок із KömaPrint досягає 5 років, а внутрішньої — практично не обмежений. Варто враховувати, що пластик може деформуватися під впливом тепла або стати крихким під впливом холоду. Тому зовні приміщень краще використовувати товстіші листи. Детальні технічні характеристики KömaPrint наведені в табл. 1

Табл. 1. Технічні характеристики спіненого ПВХ KömaPrint

Характеристики

Значення

Щільність

~ 0,50 г/см3

Межа міцності

> 10 МПа

Межа міцності під час вигину

~ 20 МПа

Видовження після розриву

~ 12%

Модуль пружності при розтягу

~ 600 МПа

Сила удару

> 8 кДж/м2

Шорсткість 2/3/4—6/8—10 мм

≤ 4/ ≤ 4,5/ ≤ 5/ ≤ 6 мкм

Твердість вдавлювання кульки

~ 5 МПа

Коефіцієнт лінійного термічного розширення від —30°C до +50°C

≤ 0,085 мм / мК

Теплопровідність при кімнатній температурі

0,07 Вт / (м*К)

Температура прогину

~ 58°C

Vicat A

72°C

Колір: макс різниця CIELAB

667 аналогічний до RAL 9003 ∆E ≤ 1,3

Таким чином, спінений ПВХ KömaPrint має безліч властивостей, які роблять його одним із найбільш популярних матеріалів на рекламному ринку. Потрібна рекомендація щодо застосування цієї або інших серій спіненого ПВХ? Пишіть нашим менеджерам у чат або телефонуйте!

Товари зі статті
Білий KOMAPRINT ПВХ спінений, 10 мм
лист
-
+
1 381,60 ₴/м2
Сума: 5 140,93 ₴
Sale
Білий KOMAPRINT ПВХ спінений, 2 мм
лист
-
+
1 356,60 ₴/м2
265,16 ₴/м2
Сума: 1 261,63 ₴