Спінений ПВХ: огляд топових виробників та детальний опис різних сфер використання

31.08.2023
Корисна інформація Застосування матеріалів Листові пластики
Прочитали: 416
Спінений ПВХ: огляд топових виробників та детальний опис різних сфер використання

Чому вартість спіненого ПВХ при схожих характеристиках відрізняється? Навіщо продавці рекомендують різні марки ПВХ під різні проєкти? В цьому матеріалі розбираємося, що пропонують нам виробники полівінілхлориду і чим насправді відрізняються марки та серії цього полімеру. 

ПВХ для друку.

Теоретично друкувати можна на всьому листовому ПВХ, де в технічному описі матеріалу зазначено, що він підходить під друк. Питання лише в отриманому результаті. Якщо якість зображення є принциповою, то вибір правильного матеріалу має значення. 

Спінений листовий ПВХ Vekaplan SF-Trend є ідеальним матеріалом під друк, і впевнено займає першу щаблину серед аналогів, бо його розроблено саме під цю задачу. Професіонали, що працюють на рекламному ринку понад 15 років, добре пам'ятають німецького виробника Veka, вироби якого й досі відмінно виконують свої функції. Для пересічного громадянина компанія в першу чергу відома метало-пластиковими вікнами, профілі яких зроблені з ПВХ. 

Vekaplan – це окрема лінійка листових пластиків від виробника Veka, Vekaplan SF-Trend – серія для друку. Вільноспінений ПВХ Vekaplan SF-Trend має дрібнокомірчасту структуру, чорнила краще закріплюються на поверхні та менше зношується у довгостроковій перспективі.

Завдяки щільності у 0,57 г/см.куб та високому модулю пружності, Vekaplan SF-Trend зберігає рівномірну площинність по всій поверхні листа, а це в свою чергу забезпечує рівномірне нанесення чорнила та підвищує деталізацію зображення до максимуму. Краплі чорнил лягають чітко одна біля одної, і контури зображення не розмиваються. Така роздільна здатність дає змогу друкувати інтерʼрні зображення та професійні світлини. 

Тут ще треба додати, що матеріал оброблений коронним розрядом, що знімає статику. Професійні друкарі добре знають, що відсутність зайвого статичного напруження мінімізує кількість пилу при друці. Хоча тут ще багато залежить від умов у самому приміщенні. 

Всі ці деталі безумовно впливають не лише на якість зображення, а й на його довговічність.   

ПВХ для боковин обʼємних світлових вивісок. 

За думкої редакції, що основана на реальних відгуках та досвіді клієнтів AVERS, оптимальний матеріал для якісної боковини вивіски – вільноспінений ПВХ Kommerling Komaprint

По-перше, цей ПВХ добре формується, а для фігурних виробів – це одна з найважливіших характеристик. Високостабілізована структура матеріалу забезпечує зберігання наданої форми після термоформування, а сам матеріал швидко та рівномірно нагрівається. 

Поверхня Kommerling Komaprint гладенька та дрібнокомірчаста, що притаманно більшості пластиків для друку, але у нашому випадку це важливо ще й тому, що зазвичай боковини додатково обклеюються самоклейною плівкою, і чим гладша поверхня, тим краща адгезія плівки. 

Щільність ПВХ Komaprint – 0,50 г/см.куб, надзвичайна легкість при достатній жорсткості та міцності. Ідеально, щоб не обважувати конструкцію вивіски, яка і так зазвичай доволі не легка. Також матеріал легко ріжеться і добре вкладається у контури літер та інших фігурних елементів. 

І ще один вагомий аргумент – співвідношення вартості та якості. Німецький матеріал із дотриманням найвищих вимог у виробництві при цьому це все ще середній ціновий сегмент. 

Залежно від розміру світлової вивіски на боковини обирають ПВХ товщиною від 3 до 10 мм.

ПВХ для виготовлення меблів та інтерʼєрного декору.

Виготовлення меблів та конструкцій, що передбачають навантаження, диктують дещо інші правила вибору відповідного ПВХ. Пропонуємо огляд інтегрально спіненого ПВХ Vekaplan S – окремої лінійки від того ж виробника Veka, що ми розглядали при виборі ПВХ для друку. Але спершу кілька слів про різницю вільного та інтегрального методу спінення ПВХ, бо в подальшому це пояснює наш вибір. 

Вище ми описували вільноспінені ПВХ – легкі дрібнокомірчасті листи із матовою поверхнею, з однорідною структурою ззовні та всередині. 

Vekaplan S виготовлено за іншим методом. Інтегральне спінення – це отримання матеріалу з комбінацією із суцільного твердого зовнішнього шару та крупнопористої серцевини, при цьому матеріал є надзвичайно міцним, бо виготовлення відбувається за одну операцію, а пориста структура всередині робить його легким. 

Специфічна структура листа забезпечує більший опір вигину при навантаженні. При порівнянні листів з вільноспіненого ПВХ і Vekaplan S тієї ж товщини, прогин у інтегральних ПВХ листів вдвічі менший, а це означає, що краще тримається форма і вся конструкція.

Vekaplan S переважно використовують для внутрішнього оздоблення транспортних засобів, виробництва меблів та навіть у суднобудівній промисловості. 

Окрім високих показників міцності та жорсткості матеріал є стійким до проникнення вологи та бруду: є придатним для всіх застосувань, які вимагають високого рівня гігієни, таких як машини швидкої допомоги та вологі приміщення.  

Різноманітність методів обробки робить ПВХ Vekaplan S добрим вибором для виробництва меблів, а спеціально оброблені краї листів не потребують окремого оброблення кромки. Щоб уникнути небажаної внутрішньої напруги матеріалу під час термоформування, допускається неглибоке фрезерування глибиною на 2/3 матеріалу. При виготовленні меблів товстими листами ПВХ Vekaplan S можна замінити дерево та метал. 

На даний момент на складі AVERS доступні матеріали в товщині 15, 19 і 24 мм.

Для декоративних поверхонь меблів та окремих предметів декору радимо спеціальну серію ПВХ Vekaplan Design. В середині серії можна розглянути ПВХ Design-decor з імітацією деревини або кольоровою ламінованою поверхнею та Design-print для друку зображень. Сучасні методи УФ-друку пропонують нанесення малюнку у кілька шарів, що створює глибоке реалістичне обʼємне зображення. 

ПВХ для табличок та пласких вивісок. 

Ми рекомендуємо використовувати спінений ПВХ Octoplan Foam Light (3S). 

Прості пласкі невеликі вироби типу табличок з аплікацією з самоклейної плівки не потребують таких технологічних та високовартісних матеріалів, як при виготовленні друкованої продукції або світлових вивісок. Наприклад, помірне навантаження, інтерʼєрне використання, нетривалі терміни експлуатації (до 3-х років) дозволяють використовувати більш бюджетні матеріали. При цьому з Octoplan Light (3S) можна втілити широкий спектр візуальних рішень:

  • нанесення написів та аплікацій за допомогою самоклейної плівки;
  • поверхня придатна під друк – допустимі різні види нанесення зображення;
  • можливі різні форми механічного оброблення;
  • прекрасно склеюється практично всіма доступними клеями.

Якщо вимоги до табличок та інформаційних стендів вищі, наприклад, строк експлуатації не менше 5 років, можливий вплив атмосферних факторів, транспортування або інші нюанси використання, що впливають на зовнішній вигляд, то тут повертаємося до матеріалів, що описували вище. Vekaplan SF-Trend у поєднанні з автомобільною плівкою Oracal 751 у 2-3 рази збільшує термін слугування виробу. 

ПВХ для рекламних та іміджевих виробів.

Про які вироби може йти мова: куток покупця, друковане настінне меню, брендовані інтерʼєрні елементи, тримачі для POS-матеріалів, різноманітні макети тощо. Досить обширна тема для обговорення, бо вибір залежить від багатьох факторів: фізичні розміри та складність проєкту, вимоги замовника, якість декоративного аспекту (наприклад, друковані зображення, фарбування або складне обклеювання). 

У випадку, коли вибір треба зробити між 3-4 видами ПВХ, пропонуємо невеличкий чек-лист із ключовими запитаннями:

  • на який бюджет розраховує замовник;
  • який термін експлуатації передбачається для рекламного виробу;
  • як саме буде використовуватися виріб (наприклад, постійний контакт із поверхнею диктує більші вимоги до матеріалів);
  • чи прописано у проєкті використання певних матеріалів;
  • який обсяг всього замовлення – чи вистачить часу на замовлення та отримання достатньої кількості певних матеріалів, чи треба обирати з наявного. 

Після того, як відповісте на поставлені запитання, можна повернутися до детального опису різних видів ПВХ у цьому матеріалі та зробити оптимальний вибір. 

ПВХ для обшивки транспортних засобів. 

У цьому тексті ми вже згадували, що для внутрішнього облаштування транспорту ми радимо використовувати інтегрально спінений ПВХ Vekaplan через його покращенні характеристики. 

Поверхні в кареті швидкої допомоги потребують постійного прибирання, а це щоденне стикання ПВХ з агресивними речовинами, дезінфекторами та антисептиками. Витримати такий агресивний вплив взмозі ПВХ Vekaplan. 

Щодо облаштування катерів та яхт, то тут критично важлива стійкість матеріалу до постійного контакту з вологою та сонцем. Vekaplan S має високий ступінь вологостійкості та стійкості до УФ-випромінювання завдяки застосуванню спеціальної технології екструзії CELUKA. Інтегрально спінений лист має однорідну пористу внутрішню структуру листа і гладку глянцеву поверхню з обох боків. 

В маршрутних таксі та іншому громадському транспорті допустимо використання більш бюджетних матеріалів, наприклад, Octoplan Foam Light (3S). 

Якщо вам потрібно більше досвіду використання різних видів ПВХ, пропонуємо ознайомитися з реальними роботами клієнтів компанії AVERS, які використовували спінений ПВХ в проектах різного типу:

ПВХ Vekaplan, кольоровий та прозорий акрил в світлових вивісках – досвід харківської компанії. 

Кольоровий ПВХ Komatex для кіно- та телестудій – проєкт студії Jupiter Art Production, що займається виготовленням декорацій для музичних кліпів та рекламних відеороликів. 

ПВХ Komaprint для вивісок мережі АЗС UPG – робота ТОВ «РК «Мегаполіс». 

Масштабна скульптура з ПВХ – декоративна конструкція для Зеленого театру в Києві.